SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, şampiyonluk yarışındaki en önemli rakiplerinden Chelsea ile hafta sonu yapacakları lig karşılaşmasında takımının başında 1000. maçına çıkacak.

Arsenal’ın internet sitesine açıklamalar yapan Fransız teknik adam, “Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini fark ediyorsunuz. Sanki her şey dün gibiydi. Bu kadar uzun bir zamanın geçmesine inanamıyorum” dedi.

Felsefe olarak her zaman sonraki maça odaklandığını belirten Wenger, “Şöyle bir geriye bakınca ne kadar çok yol aldığımı görüyorum. Buna rağmen, hala tek ilgi noktam, bağımlılığım, umudum ve arzum sonraki maçı düşünmek” şeklinde konuştu.

Arsenal seviyesinde bir kulübü uzun yıllar çalıştırmaktan onur duyduğunu söyleyen 64 yaşındaki teknik direktör, “Bana bu şansı verdikleri ve güvendikleri için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

“Her çıktığım maçta yeni şeyler öğreniyorum” diyen Wenger, özellikle kaybettikleri karşılaşmaların kendisi için daha eğitici olduğunu belirterek, “Böyle maçlarda daha derinlikli analizler yapıyor, takımınızı ve kendinizi sorguluyor, oyuncuların nereye kadar çıkabileceğini ve seviyesinin sınırını daha iyi görüyorsunuz” diye konuştu.

Baskının üst seviyede olduğu ve yetenekli oyunculara karşı oynadığı maçlardan büyük tecrübe edindiğini kaydeden Fransız teknik adam, takımın başında çıktığı 999 karşılaşma arasında özellikle Şampiyonlar Ligi’nde 2011 yılında oynadıkları Barcelona ile ilk şampiyonluklarını kazandığı Everton maçlarını unutamadığını vurguladı.

Fransız teknik adam, Chelsea ile cumartesi günü yapacakları lig karşılaşmasının da unutamayacağı maçlar arasına girmesini umut ettiğini kaydetti.

Premier Lig’de Arsenal’ı 17 yıldır çalıştıran Arsene Wenger, Manchester United’ın emekliye ayrılan efsane teknik direktörü “Sir” unvanlı Alex Ferguson’un ardından takımının başında en fazla maça çıkan teknik adam olarak dikkati çekiyor.