SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da büyük korku!

Trabzonspor Basın Sözcüsü Yakup Aslan, cezaya rağmen Kasımpaşa maçına taraftarların gireceği iddialarına, "Birileri kapıları zorlayacaksa bu bizi de TFF'yi de aşar. Devletin, polisin sorunu olur" dedi.

Güncellenme: 10:58, 19/03/2014
Trabzonspor’da büyük korku!

Olaylar nedeniyle tatil edilen Fenerbahçe maçı sonrası 6 maç ceza verilen Trabzonspor’da önceki gün taraftarların yaptığı bir açıklama bordo-mavili camiada endişeye neden oldu.

Kulüp cezalı olmasına rağmen Kasımpaşa maçına taraftarların girmeye çalışacağı yönündeki iddiaları değerlendiren Trabzonspor Basın Sözcüsü Yakup Aslan, “Bu bizi aşar” dedi. Aslan, “Kasımpaşa maçında taraftarlar nasıl stada girecek ben onu tam anlayamadım. Bir defa bu haber doğru mu bilmiyorum. Gerçekten ceza almamıza rağmen birileri ‘kapıları zorlayacağız’ diyorsa bu artık bizi, federasyonu aşar. Bu sorun artık devletin, polisin sorunu olur. Cezalı durumdayken kapıları zorlamak öyle hak hukuk yok ortada. Ben böyle bir şey olacağını sanmıyorum, taraftarlarımızın böyle bir hata yapacağına inanmıyorum açıkçası. Bu çünkü devlete karşı bir ayaklanma olur. Trabzon insanı her zaman devletin yanında yer almış bir insandır. Böyle bir şey yapacaklarına ihtimal vermiyorum” diye konuştu.

OLCAN’IN BABASI HASTA

Olcan Adın’ın maçlarda gol sonrası sevinmemesine ilişkin olarak, Aslan şunları söyledi: “Olcan’ın esas sorunu babasının hastalığı, bu nedenle uzun zamandır sevinemedi. Bu insani bir şey, babası hasta. Arkadaşımız görevini yapıyor, arkadaşlarla iletişim içinde. Dolayısıyla Olcan Adın niye abartılı sevinmiyorsun diye ona sitemde bulunmaya kesinlikle kimsenin hakkı yok.”

‘ÖZER OYNAYAMAZ DİYE MADDE YOK’

Yakup Aslan, devre arasında Kasımpaşa’dan alınan Özer Hurmacı’nın Cuma günkü karşılaşmada forma giyip giymeyeceği yönündeki sorulara da yanıt verdi. Bazı transferlerde böyle sözlü anlaşmalar yapıldığını belirten Aslan, “Özer’in sözleşmesinde böyle bir madde yok. Ancak başkanımıza o ricada bulunmuş olabilir Kasımpaşa Kulübü. Zaten yazılı bir metinde bulunmak suç, kurallara aykırı. Bu çerçevede düşünmek lazım hadiseyi. Niye konuşuldu diye dendiği zaman kulüp vermem diyor, vermek istemiyordu. Başkan da o gelsin de konuşuruz gibi espri mahiyetinde kendi aralarında konuşmuşlar” diye konuştu.

İŞTE CEZALI MAÇLAR

Altı maç ceza alan, ikisi gelecek sezona sarkacak olan Trabzon’un evinde bu sezon oynayacağı karşılaşmalar şöyle: 1- KASIMPAŞA 2- G.BİRLİĞİ 3- GAZİANTEP 4- G.SARAY 2 MAÇ CEZA GELECEK SEZONA SARKACAK

Sabah

Yayınlanma Tarihi:08:14,