SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyesspor Taraftarlar Derneği Başkanı Durdu Havur, Spor Toto Süper Lig’de pazar günü Kayseri Erciyesspor ile Sivasspor arasında oynanacak karşılaşmada art niyetli kişilere karşı herkesin dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

Havur, yaptığı yazılı açıklamada Erciyesspor’un Sivassporla oynayacağı maçın ligde kalma mücadelesinde çok büyük önem taşıdığını ifade etti.

Erciyesspor’un 5 haftalık aradan sonra ilk defa geçen haftayı puansız geçirmiş olmasına rağmen oynadığı futbolla Türkiye’nin beğenisini kazandığını belirten Havur, şunları kaydetti:

“Yeniden bir seri yakalayıp çıkışımızı ve kaderimizi belirleyeceğimiz haftaların ilk başlangıcı Sivasspor maçıdır. Telafisi imkansız maçları oynamaya başladık ve tüm Kayseri halkı bunun bilincinde olup, Pazar günü yine bu stadı doldurarak takımımıza destek olmak zorundadır. Dolu tribünler önünde futbolcularımız son derece pozitif futbol ve iyi sonuçlarla bizi ödüllendirmektedir. Geçmişte iki il arasında meydana gelen üzücü ve utanç verici olayları bahane ederek tribünlere gelen art niyetli kişiler maça gölge düşürmek isteyebilir. Tüm taraftarlarımızın uyanık olması ve bu kişilere anında tepki vermesi lazımdır. Gerekirse bu provokatörleri polise bildirmesi şarttır. Bu ülke tırnakla, kazma ve kürekle kazanılmıştır. Topla, tüfekle bir Türkiye Cumhuriyeti kurulmamıştır ve ülkemiz bir meşin top yüzünden kaybedilecek kadar ucuz değildir. Tüm Erciyessporlu taraftarlar bu bilinçle hareket edeceklerdir. Biz takımımıza son derece güveniyoruz. Bu maçtan 3 puanla ayrılacağımıza olan inancımız tamdır”