SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Saha avantajımızı kullandık’

Kayseri KASKİ Başantrenörü Ayhan Avcı, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi ikinci tur üçüncü maçında İtalyan takımı Beratta Famila'yı saha avantajını kullanarak yendiklerini söyledi.

Güncellenme: 22:40, 19/03/2014
‘Saha avantajımızı kullandık’

Avcı, maçın ardından yaptığı açıklamada, taraftarları önünde kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Oyuncularını karşılaşmanın genelinde gösterdikleri mücadeleden dolayı kutlayan Avcı, şunları kaydetti:

“Karşımızda çok güçlü bir takım vardı. Denk kuvvetlerin karşılaştığı bir maç oldu. Skorlara baktığımız zaman da aynen böyle geçti. İki taraf da kazanabilirdi. Saha avantajımızı kullanarak kazandık. Önemli olan sonuçtu biz de sonucu aldık. Yaşadığımız bazı aksiliklerden dolayı iyi bir maç çıkarmadık. Onlar maça iyi başladı ama sonra biz onları yakaladık. Maçın sonlarına doğru daha iyi oynamaya başladık. Kazandığımız için mutluyuz.”

BERATTA FAMİLA CEPHESİ

Beratta Famila Başantrenörü Miguel Martinez Mendez ise Kayseri KASKİ’yi galibiyetinden dolayı kutlayarak, “Rakibimiz çok iyi teknik heyet ve oyunculardan kurulu. Çok iyi mücadele ettiler. İyi savunma yaptılar. Taraftarları önünde oynamak avantaj. İlk iki maçta onlar kendi sahalarında biz de kendi sahamızda kazanmıştık. Bizim kırılma noktamız son periyot oldu. Çok fazla top kaybettik. Sanırım kaybetme nedenimiz bu” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:21:28,