SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yenileme çalışmaları süren Vodafone Arena’da düzenlenen törene; Başkan Fikret Orman, Yönetim Kurulu Üyeleri, tüm kurulların başkan ve üyeleri ile tüm branşlar ve Futbol A Takımı katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Fikret Orman, ‘Beşiktaşımızın 111. yılı kutlu olsun’ dedi ve şunları söyledi:

‘111 YILDA TARİH YAZDIK’ “111. yılımız kutlu olsun. 111 yıldır ezeli rekabet ebedi dostluk çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz sportif yarışta büyük bir tarih yazdık. Kulübümüzün bu denli büyüyüp Türkiye’nin en büyük camiası olmasında emekleri olan değerli büyüklerimizi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Allah aramızdan ayrılanlara rahmet eylesin, hayatta olanlara da uzun ömürler versin. Yeni stadımızda büyük başarılar kazanacağımıza inanıyorum. Yeni stadımız için büyük bir heyecan duyuyoruz. Bu heyecanı paylaşmak için kuruluş yıldönümü kutlamamızı Vodafone Arena’da yapalım istedik.”

‘HER GÜN STADIMIZ KONUŞULUYOR’ “Her gün stadımız konuşuluyor. Türkiye’de 25 stat yapılıyor ama sadece bizim stadımız devlet katkısı olmadan yapılıyor. Bu stat Beşiktaşlıların alın terleriyle yapılıyor. Türkiye’nin ilk akıllı stadını inşa ediyoruz. 30 Ağustos’a stadımızı yetiştirmeye çalışıyoruz. Planladığımız gibi çalışmalar sürüyor. Kapalı tribün kaba inşaatı nisan ayı sonunda bitecek. Eski açık tarafı mayıs sonunda, yeni açık haziran sonunda, temmuzun ilk haftasında da numaralı tribünü tamamlamak istiyoruz. Çok amaçlı bir kompleks inşa ediyoruz. Benimle birlikte çalışan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve stadın yapımında emeği geçen profesyonellere teşekkür ediyorum.”

Başkanın konuşmasının ardından 111. kuruluş yıldönümü pastası kesildi. Kulübün armasının yer aldığı pastayı Başkan, Yönetim Kurulu Üyeleri, sporcular ve teknik kadrolar birlikte kesti.

Tören sonrası medya mensuplarına duygu ve düşüncelerini dile getiren Slaven Biliç,Tolga Zengin ve Uğur Boral’ın stat için oldukça heyecanlı ve mutlu oldukları görüldü.

SLAVEN BİLİÇ: ‘BURADA OYNAMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ’ Vodafone Arena’nın tamamlanmasını sabırsızlıkla beklediğini belirten Teknik Direktör Slaven Bilic, “Gerçekten harika görünüyor. Çok heyecanlandım. En kısa zamanda biteceğini düşünüyorum. Çalışmalar hızla ilerliyor. Bir an evvel stadımızın tamamlanmasını ve burada oynamayı dört gözle bekliyoruz” dedi. Röportajı daha fazla uzatmak istemeyen Biliç ‘Yavaş yavaş buradan gitsek iyi olur çünkü çalışmaları lazım, Hepiniz evinize gidebilirsiniz’ diye espri yaptı.

TOLGA ZENGİN :’BURAYI ANLAMLI HALE KAZANDIĞIMIZ ZAFERLER GETİRECEK’

Kaleci Tolga Zengin yeni stat ile ilgili düşüncelerini ‘İnşallah bittiği günü de görürüz. Camiamıza yakışan bir stat olacak, Burayı anlamlı hale getirecek olan bizim kazandığımız zaferler olacak. İnşallah o günleri bekliyoruz. Biraz gurbetteyiz bu yıl stadımız yok ama bitince inşallah hayırlı olur’ diye dile getirdi.

UĞUR BORAL:’FUTBOLU BU STATTA BIRAKMAK İSTİYORUM’

Uğur Boral ise yaptığı açıklamada ‘Tarihi bir ana tanıklık ediyoruz şu anda. Stat gerçekten çok güzel olacak. Burada olmak bana çok gurur verici. İnşallah bu stat bittikten sonra taraftarlarımızla bu stadımızı inleteceğiz 111 yıllık tarihimizde olduğu gibi. Futbolu burada bırakmayı istiyorum. İnşallah ta öyle olur’ diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:11,