SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesislerinde, teknik direktör Erkan Sözeri yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, teknik toplantı sonrası başladı. Koşunun ardından ısınma hareketleri yapan oyuncular, kondisyon çalışması gerçekleştirdi.

Antrenmanda gazetecilere açıklama yapan Sözeri, “talihsiz” Adana Demirspor maçının ardından Boluspor karşılaşması için hazırlandıklarını söyledi.

Kaybedilen maçın dramatize edilmemesi ve yollarına devam etmeleri gerektiğini vurgulayan Sözeri, “Biraz toparlandık diye düşünüyorum, maça hazırlanıyoruz. Rakibimiz de düşme hattında olan bir takım, iyi bir ekip. Bu takım sonuçta deplasmanda Ankaraspor’u yenen ve diğer takımlara kolay mağlup olmayan bir ekip görünümünde. O yüzden zor bir maç bekliyor ama bizim de içeride puan kaybına tahammülümüz yok, o da bir gerçek. Bundan dolayı bu maça iyi hazırlanıyoruz” dedi.

“ÇOK BÜYÜK MORAL VE DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Taraftarlara mesaj vermek istediğini belirten Sözeri, şöyle konuştu:

“Bu takım bugüne kadar bir duruş, bir performans gösterdi. İnşallah bundan sonra da yapılacak. Takımımızın zaman zaman kötü maçları olabilir. Burada takımımızı acımasız eleştirmek yerine destek ve moral verirsek çok daha iyi olur. Bu takımı biz daha kolay ya da daha motive edici bir şekilde Süper Lig’e taşırız diye düşünüyorum. Şu anda takım olarak özellikle taraftarlarımızdan çok büyük moral ve desteğe ihtiyacımız var. Bunu hem sosyal medyada hem de stadyumda maçta görmek istiyoruz. İnşallah bunu yanımızda gördüğümüz zaman çok daha arzulu, iştahlı olacağımız kesin. Çünkü biz Orduspor olarak Ordu’yu, bir camiayı ve Ordu halkını temsil ediyoruz. En iyi şekilde temsil etmek için mücadelemizi sürdürüyoruz, bundan sonra da bu şekilde olacak. Arada böyle kötü maçlarımız olabilir, bunu da hoş görsünler. Oyuncularımız bunu telafi edecek hem yeteneğe hem de güce sahip. İnşallah Boluspor maçından itibaren de en iyi şekilde mücadele etmeye başlayacağız.”

Sözeri, seyircinin görsel şovları ve tezahüratlarının kendilerini pozitif anlamda ittiğini belirterek, Boluspor maçında tribünleri dolu görmek istediklerini kaydetti.

“BOLUSPOR MAÇI İLE TEKRAR AYAĞA KALKACAĞIZ”

Orta saha oyuncusu Anıl Taşdemir ise Adana Demirspor karşılaşmasında kendilerine yakışmayan bir oyun sergilediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Bunun sonucunda da hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık. Hiçbir şey bitmedi. Daha önümüzde çok önemli maçlarımız var. Boluspor maçı ile iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Biz böyle maçları bu sene çok oynadık. Çok kritik maçları çok iyi zamanlarda kazandık. Bu maçın önemi hem sahamızda olması hem de taraftarımızla oynamamızdır. İnşallah Boluspor maçı ile tekrar ayağa kalkacağız. Yeter ki taraftarlarımız her zaman olduğu gibi bize sahip çıksınlar. Çünkü onlar için buradayız. İnşallah bu haftaki maçı hep beraber kazanırız.”

Salih Sefercik de her maçın kendileri için final olduğunu ve taraftarın önünde Boluspor maçından 3 puan alarak yollarına emin adımlarla devam edeceklerini söyledi.