SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, Galatasaray galibiyetinin ardından Roberto Mancini’yi ve Galatasaray’ı eleştirdi.

İşte Mourinho’nun açıklamaları;

“Çok sağlam bir oyun ortaya koydu. Çok rahattık ve ilk dakikadan itibaren takımım tamamen oyunu kontrol etti. Deplasmanda aldığımız skordan sonra evimizde avantajımızı korumalıydık. Biz bunu yapmadık, hücum ettik. Bu oyunumuzla birlikte maçı kazandık. İlk yarıda oynadığımız oyunla nasıl bir takım olduğumuzu gösterdik. Galatasaray’ın herhangi bir şans yakaladığını düşünmüyorum.

Galatasaray hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Mancini’nin takımları çok fazla düşündüğünüzde anlayamıyorsunuz. Bazen geride, bazen ileride 3 kişi oynuyorlar. Sneijder ileride oynarken Burak kanatta oynuyor. Mancini’nin takımlarını anlamak kolay değil. Bundan dolayı kendi sistemimizle oynamaya karar verdik ve kazandık.

Drogba için zor bir maç oldu. O duygusal bir oyuncu ve savunmacılarımız karşısında zor bir maça çıktı. Oyunu kontrol edemedi ve yalnız kaldı. Onu çok iyi kontrol ettik.” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:00:23,