SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-lacivertli camianın, Ankara Fenerbahçeliler Derneği öncülüğünde ‘adil yargılama' için Anıtkabir'e yapacağı yürüyüşte herkesin ortak bir merak konusu var…

Yürüyüş, aslanlı yoldan başlayıp önce mozoleye çelenk konulması, ardından da başkan Aziz Yıldırım'ın Anıtkabir özel defterine yazacağı mesajlarla sona erecek.

Peki Yıldırım, o deftere ne yazacak? İşte akıllardaki soru bu… Kulübe yakın kaynaklar, Aziz Yıldırım'ın yazacakları ile çok önemli mesajlar vereceği görüşünde birleşti. Yıldırım'ın, deftere düşeceği notların hazırlığını şimdiden yaptığı öğrenildi. Ancak bu bilgiler, sırf gibi saklanıyor. Tek bilinen, Fenerbahçe başkanın deftere yazacaklarının çok ses getireceği…

‘ATAM HUZURUNA GELİYORUZ'

Ankara Fenerbahçe Derneği de, bir bildiri ile yürüyüşün amacını duyurdu. Bildiride, “Atam huzuruna geliyoruz. Biz Ankara Fenerbahçeliler Derneği olarak; Her türlü haksızlığa, çetelerin hukukuna, anti demokratik ve cumhuriyet karşıtı oluşuma dur demek için, bağımsız mahkemelerde adil yargılama için, renklerin kardeşçe ve birlikte mücadelesi için, bu oyunda yokuz demek için, Türkiye için, başkanımız Aziz Yıldırım, yönetim kurulumuz ve derneklerimiz ile Anıtkabir'e çıkıyoruz” denildi. Dernek sosyal medya hesaplarından bu duyuruyu yaparak tüm taraftarları başkent Ankara'ya davet etti.

TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN GELECEKLER

Fenerbahçe dernekleri ve taraftarları da pazar günü saat 14.00'te gerçekleşecek olan organizasyon için Türkiye'nin her yerinden Ankara'ya akın etmeye hazırlanıyor. Dernekler kendi organize edecekleri otobüslerle Anıtkabir önünde buluşacaklar ve Ata'nın huzuruna çıkacaklar. Sarı lacivertliler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e saygı gereği sloganlar atmadan Ata'nın mozolesine doğru yürüyecek. Ve takımlarını Ata'nın huzurunda temsil edecek.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:11:12,