SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Atmosfere en alışkın kişi Obradovic’

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Karakaş: "Panathinaikos 18 bin kişiyi arkasına alarak üstümüze yüklenecektir. Bu bilinçle oraya gidiyoruz" dedi.

Güncellenme: 11:47, 19/03/2014
‘Atmosfere en alışkın kişi Obradovic’

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, THY Avrupa Ligi’nde yarın deplasmanda Panathinaikos ile zorlu bir maç yapacaklarını, eski takımına karşı mücadele edecek başantrenörleri Zeljko Obradovic’in Atina’daki o atmosferi en alışkın kişi olduğunu söyledi.

Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Panathinaikos’un sahasında kaybetmek istemeyeceğine dikkati çekerek, “Başantrenörümüz Obradovic eski takımına karşı oynayacak. Atina’daki o atmosfere en alışkın kişi Obradovic. Hem başantrenörümüz hem de bizim açımızdan çok önemli bir karşılaşma olacak” dedi.

Karşılaşmada Yunan ekibinin ateşli taraftarının salonu doldurarak, baskı kurmaya çalışacağını kaydeden Nedim Karakaş, şöyle devam etti:

“Panathinaikos 18 bin kişiyi arkasına alarak üstümüze yüklenecektir. Bu bilinçle oraya gidiyoruz. Panathinaikos’un eski görüntüsünde olması veya olmaması bizim açımızdan hiçbir şey ifade etmiyor. Bu ligde defalarca dörtlü final oynamış ve şampiyon olmuş bir ekip. Bu turda elenmek istemeyeceklerdir. Sahalarında bizimle oynayacakları maçı kazanmak için bütün gayretlerini sahaya yansıtacaklar.”

“OBRADOVİC’E BÜYÜK İLGİ OLACAK”

Nedim Karakaş, Panathinaikoslu taraftarların eski başantrenörleri Obradovic’e büyük ilgi göstereceğini kaydetti.

Yunan ekibinin taraftarlarının geçen sezon orada oynadıkları maçta, sarı-lacivertli formayı giyen Mike Batiste’in takımlarına verdiği hizmetlere karşı ne kadar taktir edildiğini gördüklerini anlatan Karakaş, “Yunan taraftarlarının Obradovic’e de büyük ilgi göstereceklerini biliyoruz. Ancak sahada bizi yenmek için ellerinden geleni yapacaklar. Obradovic ve Fenerbahçe Ülker açısından önemli bir karşılaşma olacak” ifadelerini kullandı.

“TEK DÜŞÜNCEMİZ GALİBİYET”

Nedim Karakaş, Panathinaikos karşısında tek hedeflerinin galibiyet olduğunu belirtti.

Takımdaki oyuncuların o atmosfere alışkın olduğunu vurgulayan Karakaş, “Atina’da tek düşüncemiz salondan galip ayrılmak. Panathinaikos’u yenersek ikili, üçlü averajlarda da üstün olan biz olacağız. Ne olursa olsun kalan maçlarımızın en az 3 tanesini kazanmak zorundayız. EA7 Emporio Armani’yi de sahamızda 6 sayı farkla yendiğimiz taktirde, olası puan eşitliğinde onlara karşı da avantaj elde edeceğiz” diye konuştu.

Nedim Karakaş, gruptan çıkmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Kendi maçlarımızı kazanarak grubu en iyi şekilde bitirmek istiyoruz. Birinci bitirme şansımız olmadığı için 2. sırayı alarak, saha avantajını elde etmeyi hedefliyoruz” diye görüş belirtti.

Banvit maçında yaşadıkları konsantrasyon kopmalarının Avrupa Ligi’nde yaşanmayacağını dile getiren Karakaş, “Başantrenörümüz Obradovic, oyuncularla yaptıkları çalışmaların sahaya yansımasını istiyor. Her takımın maç içinde inişli çıkışlı dakikaları oluyor. Ancak tabii ki süreklilik sağladığımız zaman başarı artarak geliyor. Amacımız 40 dakika aynı şekilde mücadele etmek” şeklinde sözlerini tamamladı.