SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özellikle son dönemde daha sık yaşanan vak’alarla tüm dünyada ve ülkemizde spordaki en önemli sorun haline gelen “doping” ile mücadele kapsamında alanında uzman çok sayıda konuşmacının katkıları ve iştirakleriyle düzenlen “Sporun Belası Doping ve Temiz Spor”  konulu konferans spor camiasında büyük yankı uyandırdı.

Bahçelievler Belediye Spor Kulübü tarafından düzenlenen konferansa Türkiye Büyük Millet Meclisi Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanı, Milletvekili ve Güreş Federasyonu Eski Başkanı Osman Aşkın BAK, TBMM Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Üyesi, Milletvekili Muhyettin AKSAK, Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali ÖZYİĞİT ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU da katıldı.

Üç ayrı oturum halinde gerçekleşen konferans alanında uzman bilim, hukuk, devlet ve spor adamlarının verdiği geniş bilgi ve değerlendirmeler ile spor dünyamıza ışık tutan bir çalışma olarak büyük bir beğeni topladı.

Sporcu Sağlığı Uzmanı Prof Dr. İbrahim YANMIŞ, Spor Hekimliği Uzmanı Uz. Dr. Tuğba KOCAHAN, Halter Federasyonu Eski Başkanı Doç. Dr. Hasan AKKUŞ, Genetik ve Spor Hekimliği Uzmanı, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Korkut ULUCAN, Bahçelievler Belediye Spor Kulübü Başkan Vekili Av. Zülküf TÜRKOĞLU, Gençlik ve Spor Eski Genel Müdürü, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet ATALAY, Spor Yazarı Atilla TÜRKER ve Bahçelievler Belediye Spor Kulübü Başkanı Yusuf YILDIRIM'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta “doping” tüm yönleri ile masaya yatırıldı.

Çok sayıda sporcu, antrenör ve basın mensubunun katıldığı konferansta tüm konuşmaların kayıt altına alındığı ve daha sonra kitap haline getirilerek dağıtılacağı bildirildi.

Kaynak: Zekeriya Yılmaz

 

Yayınlanma Tarihi:18:00,