SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosyal medyadan bir de resim paylaştı!

Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu Alex de Souza, adil yargılanma talebini sürdüren sarı-lacivertli kulüp için başlatılan imza kampanyasına katıldı.

Güncellenme: 15:35, 18/03/2014
Sosyal medyadan bir de resim paylaştı!

Fenerbahçe camiası ‘Adalete Fener Yak’ organizasyonu ile bir araya geliyor! Yeniden yargılanma isteği ile 300 bini aşkın imzanın toplandığı organizasyona son destek takımın efsane ismi ve eski kaptanı Alex de Souza'dan geldi.

Geçtiğimiz sezonun ortasında Fenerbahçe'den tatsız bir şekilde ayrılmak zorunda kalan ancak gerek sarı-lacivertli taraftarlar, gerekse de kulüple olan yakın bağlarını koruyan Alex de Souza, 3 Temmuz sürecinde yaşanan hukuksuz uygulamaları protesto etmek ve yeniden yargılanmanın önünü açmak için başlatılan ‘Adalete Fener Yak’ organizasyonuna destek verdi.

 

Kariyerini Brezilya'da Coritiba Kulübü'nde sürdüren yıldız oyuncu, büyük ilgi gören bu sosyal girişime destek verdiğini Instagram hesabından attığı resim ve mesajla duyurdu. ”2011’de oradaydım! Tek dileğim adil yargılama” ifadesini kullanan Alex, change.org’da attığı sanal imzayı da çektirdiği bir fotoğrafla takipçileriyle paylaştı.

Ancak Alex bununla da yetinmedi ve Türkiye'de forma giydiği dönemde olduğu gibi yine ülkemizin özel günlerine karşı ne kadar hassas olduğunu kanıtladı. Efsane futbolcu,  18 Mart Çanakkale Anma Günü dolayısıyla Instragram hesabından bir mesaj daha atarak, ”Bir yabancı olarak, Türkiye'nin şanlı tarihine büyük saygı duyuyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:09,