SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor maçı sonrası Bursaspor Kulubü Başkanı Erkan Körüstan’ın saldırısına uğrayan Teksas Lideri Selim Kurtulan, o sözleri iyiniyetle söylediğini belirterek, “Eğer kötü niyetli olsaydım 6-7 kişiyi yanıma alırdım” dedi. Kurtulan, Başkan Körüstan’a, “Eğer Bursaspor’u seviyorlarsa istifa etsinler” çağrısında bulundu.

Kayseri’de stadyum çıkışında Selim Kurtulan'ın Erkan Körüstan'a 'Erkan abi, taraftara laf yetiştireceğine takımın haline bak' demesi üzerine Erkan Körüstan tekme tokat Selim Kurtulan'a saldırdı. Araya giren polis ve yöneticiler olayın büyümesini engellediler.

Olayın ardından konuşan Selim Kurtulan, “Kayseri deplasmanı oluyor. Şeref tribününde başkanın yanında bir tane yönetici var. Koskoca Bursaspor’da iki yönetici deplasmana gidiyor. Kendi yönetim kurulundaki çoğunluk bile onun istifa etmesini istiyor. Başkan seçilmeden önce Bursaspor’un marka değeri vardı. Bursaspor’un ne hale geldiğini bütün Bursa biliyor. Federasyondan önümüzdeki sezonun oynanmamış 13 milyon liralık haklarını avans çekmişler. Başkan kendisi söylüyor. Geldiklerinde 3 milyon kasada para vardı. 10 milyon liraya Batalla’yı sattılar. 26 milyon lira olması lazım. Ancak 35 milyon lira borç olduğu söyleniyor. Bu kadar para nereye gitti” diye konuştu.

Üyeler ve taraftarın kongrede hesap isteyeceğini anlatan Kurtulan, “Bursaspor’u düşünüyorlarsa bir an önce istifa etsinler. Bursaspor sahipsiz değildir. Bunlar gitsin de kim gelirse gelsin. Taraftar olarak daha önceden şampiyonluk yaşamış, şampiyonluğa büyük katkısı bulunan yöneticiler de göreve talip. Biz de bu sefer onların arkasında olacağız” şeklinde konuştu.