SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ara transfer döneminde 2 milyon euroluk bonservis bedeli karşılığında Centro Atlético Fenix’ten transfer edilen Lucas Elias Ontivero, Guus Hiddink’in radarına takıldı.

Galatasaray’ın kadrosuna katmak için uzun bir uğraş verdiği ve Fenerbahçe ile de karşı karşıya kaldığı Ontivero için, PSV Eindhoven danışmanı Guus Hiddink sürpriz bir şekilde devreye girdi. Lucas Elias Ontivero’yu uzun bir süredir takip ettiği belirtilen Hiddink’in PSV Yönetimi’ne önümüzdeki sezon için ön bir liste sunduğu ve bu listenin içerisinde Ontivero’nun da olduğu ifade edildi.

HIDDINK’İN İZLEME KOMİTESİ KEŞFETTİ Hiddink’e bağlı olarak çalışan 9 kişilik izleme komitesi, başta Arjantin, Uruguay, Paraguay, Nijerya olmak üzere çeşitli ülkelerde 21 yaş altı oyuncuları yakından takip ediyor. Menajerler aracılığıyla önerilen oyuncuları da yakından takip eden Hiddink’in izleme komitesi, geçen sezon başında Lucas Ontivero’yu da takibe almış ve Arjantinli oyuncuyu listenin başına yazmıştı.

TFF, KONTENJANI DEĞİŞTİRMEZSE… Guus Hiddink’e bağlı olan 9 kişilik izleme komitesi tarafından takip edilen Lucas Elias Ontivero ile 4.5 yıllık sözleşme imzalayan Galatasaray, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı kontenjanında bir değişikliğe gitmemesi durumunda önümüzdeki sezon Arjantinli oyuncuyu kiralamaya sıcak bakıyor.