SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı lacivertli kulübün izniyle yapılan görüşme sonrası Zeljko Obradovic'in tek takım çalıştırmayı istemesi ve 6 ila 10 yıla uzanan sözleşme talebi şimdilik tek pürüz… ‘NBA'den teklif gelirse giderim' restiyle masaya gelen Messina ise Obra'nın plasesi. Ataman ve Sarıca ihtimalleri zayıf da olsa var.

Türkiye Basketbol Federasyonu, İspanya'da düzenlenecek 2014 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi ay yıldızlıları çalıştırması için F.Bahçe Ülker'in Sırp koçu Zeljko Obradovic'te ısrar ediyor. Sarı lacivertlilerden koçlarıyla görüşmek için izin alan Basketbol Federasyonu'nun teklifine Obra ilk etapta ‘tek kulüp çalıştırmak' istediğini söyleyerek soğuk baksa da TBF pes etmedi.

Federasyonun, 12 Dev Adam'ı ısrarla emanet etmek istediği Sırp koçtaki bir pürüz de Obradovic'in, menajeri Alexander Raskovic aracılığıyla Milli Takım'dan 6 ile 10 yılı kapsayacak uzun soluklu bir kontrat istemesi… Bu talebe olumlu yaklaşan TBF'nin bir numaralı adayı olan Obra'nın 12 Dev Adam'a ilişkin durumunun birkaç haftaya netleşmesi bekleniyor.

DAVIT BLATT GÜNDEMDE DEĞİL

Milli Takım için Obra'nın en önemli plasesi ise Ettore Messina… İtalyan koçun kontratına, ‘NBA'den teklif gelmesi halinde giderim' maddesini eklemek istemesi ise görüşmeleri tıkıyor… Başkan Turgay Demirel ve ekibi böyle bir maddeye karşı çıktığı için Messina ismi geri planda kalıyor.

Kulislerde dile getirelen, Maccabi Tel Aviv'in koçu Davit Blatt ise kesinlikle gündemde değil… Federasyonda ay yıldızlıların Türk koçla çalışmasını isteyen hatırı sayılır bir grup var.

AY SONUNA KADAR BİTECEK

Yerli koç denilince ilk isim Ergin Ataman olsa da Galatasaray'ın başarılı çalıştırıcısı ile Turgay Demirel'in arasının açık olması bu ihtimali zayıflatıyor. Milli Takım için bir diğer yerli aday da Pınar Karşıyaka ile harikalar yaratan Ufuk Sarıca… Ama ikiliden birinin 12 Dev Adam'ın başına geçmesi sürpriz dahilinde… Öte yandan Bu ay sonuna kadar Milli Takım'ın başına gelecek koçun belirleneceği öğrenilirken, hoca işinin ağırdan alınması da Türkiye'yi bilen bir koçla yola devam edileceği iddiasını kuvvetlendiriyor. (Hürriyet)