SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bugün’de yer alan habere göre, Roma'nın genç yıldız için peşin 10 milyon euro önerdiği ortaya çıkmıştı. Bu teklife bazı yöneticiler sıcak baksa da teknik direktör Yanal'ın “Salih benim gelecek sezonki kozum” diyerek karşı durduğu öğrenildi.

Ro­ma, Fe­ner­bah­çe'nin 2 se­zon ön­ce İzmir ekibi Bu­cas­po­r'­dan kad­ro­su­na kat­tı­ğı Sa­lih Uça­n'­ın pe­şi­ni bı­rak­mı­yor. Yaz dö­­nemin­de genç oyun­cu için sık sık Ka­nar­ya'nın ka­pı­sı­nı ça­lan İtal­yan de­vi­nin geç­ti­ği­miz gün­ler­de de peşin 10 milyon euroluk çarpıcı bir teklif getirdiği ortaya çıkmıştı. Bu durum Salih'ten büyük beklentileri olan Sarı-Lacivertli camiada endişeye neden olsa da teknik direktör Ersun Yanal'ın 20 yaşındaki futbolcuyu bırakmaya hiç niyeti yok. Öyle ki Roma'nın teklifini geri çeviren isim de Yanal'ın ta kendisi.

BAŞKAN KARARI HOCAYA BIRAKTI Roma'nın sunduğu teklifin ardından piyasa şartlarını da değerlendiren bazı Sarı-Lacivertli yöneticiler Salih'in satılmasından yana tavır koydu. Konuyla ilgili görüş bildirmeyen Başkan Aziz Yıldırım da kararı Ersun Yanal'a bıraktı. Tecrübeli teknik adam ise transferle ilgili fikrini soran yöneticilere çok net konuşarak “Salih benim gelecek sezonki en önemli kozum. Kuracağım takımın en önemli isimlerinden biri olacak. Hiçbir yere gitmesine izin vermem” dedi.

Öte yandan Yanal'ın sezon sonunda takımda büyük bir gençleştirme hamlesi başlatacağı belirtiliyor. Bu sezonu geçiş dönemi olarak gören ve bütün planlarını şampiyonluk üzerine kuran Yanal risk almak yerine, tecrübeli isimlerle hedefe yürümeyi daha uygun buluyor. Bu yüzden Salih'e fazla forma şansı tanımadığı için aldığı eleştirilere göğüs geriyor. Başarılı teknik adam diğer yandan da Salih'in gelecek sezona kadar fiziki açıdan eksikliklerini giderip daha güçlü hale gelmesini umuyor.

Yayınlanma Tarihi:10:09,