SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Kayserispor’a deplasmanda 2-0 yenilen Bursaspor, kente dönüşte havaalanında bir grup taraftar tarafından protesto edildi.

Karşılaşmanın ardından yaklaşık 100 kadar yeşil-beyazlı taraftar, Yenişehir Havaalanı’na geldi. Burada yoğun önlem alan güvenlik güçleri, taraftarların havaalanına girmesine izin vermedi.

Havaalanının çıkışında bekleyen taraftarlar, “yönetim istifa” ve “Erkan Körüstan istifa” tezahüratlarında bulundu.

Özel uçakla Bursa’ya gelen Bursaspor kafilesi, kulübe ait otobüsle havaalanından çıkarken taraftarların protestosuyla karşılaştı. Otobüsün önünü kesen ve bir süre geçişine izin vermeyen taraftarlar, aracın kaportasına ve camlarına vurdu.

Güvenlik güçlerinin müdahalesi sonrası taraftarların yolu açması üzerine takım otobüsü kent merkezine doğru yola çıktı. Taraftarlar teknik direktör Christoph Daum ve futbolculara tepki gösterdi.

Takım otobüsünün havaalanından ayrılmasının ardından taraftarlar bu kez yeşil-beyazlı kulübün yöneticilerinden Necdet Ertaş’ın içinde bulunduğu aracı durdurdu. Ertaş’ın içinde bulunduğu araç, kalabalık taraftar grubunun arasından güçlükle geçti.

Kayserispor maçı sonrası tribün liderlerinden Selim Kurtulan ile bir tartışma yaşayan Başkan Erkan Körüstan ise bir süre havaalanında bekledi. Körüstan, taraftarların dağılmasının ardından bir grup yöneticiyle otomobiliyle havaalanından ayrıldı.