SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

VakıfBank ve E.VitrA İstanbul’a döndü

Voleybolda DenizBank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi'ni ikinci tamamlayan VakıfBank ile Avrupa dördüncüsü olan Eczacıbaşı VitrA İstanbul'a döndü.

Güncellenme: 13:42, 17/03/2014
VakıfBank ve E.VitrA İstanbul’a döndü

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Rabita Bakü takımının ev sahipliğinde düzenlenen Dörtlü Final’de mücadele eden VakıfBank ile Eczacıbaşı VitrA, Azerbaycan Havayolları’na ait uçakla Atatürk Havalimanı’na geldi.

Finalde Rusya’nın Dinamo Kazan takımına yenilerek ikinci olan VakıfBank ile organizasyonun ev sahibi Rabita Bakü’ye mağlup olarak finalleri dördüncü sırada tamamlayan Eczacıbaşı VitrA’da oyuncuların ve teknik heyetin moralsiz oldukları görüldü.

Havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulunan VakıfBank takımı oyuncusu Bahar Toksoy Guidetti, 3. kez mücadele ettikleri Dörtlü Final’i 2. tamamlamalarını başarısızlık olarak görmediklerini belirterek, “Alınan sonucu bir kayıp olarak görmüyoruz çünkü elimizde gümüş madalyamız var. Hala o kürsüdeyiz. Bununla da gurur duyuyoruz” dedi.

Finalde karşılaştıkları Dinamo Kazan’ın güçlü bir ekip olduğunu dile getiren Bahar, “Finalin zorlu olacağını biliyorduk. Onlar çok daha iyi hazırlanmıştı. Kazandılar. Kendilerini tebrik ediyoruz. Biz de eksikliklerimizi gördük daha iyi olmak için çalışmaya başlayacağız” diye konuştu.

NAZ:” BİR FİNAL KAYBETTİK AMA ÖNÜMÜZDE ÜÇ FİNAL DAHA VAR” 

VakıfBank’ın pasörü Naz Aydemir Akyol ise kaybedilen finale rağmen yollarına devam etmeleri gerektiğini belirterek, “Bir final kaybettik ama önümüzde üç final daha var. Bir an önce toparlanıp yola devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Alınan ikinciliğin başarısızlık olarak nitelendirilmemesi gerektiğini dile getiren Naz, “Kağıt üstünde baktığımız zaman Şampiyonlar Ligi’nde final oynadık. Bunu futbol ya da basketbol takımlarımızdan biri yapsa yer yerinden oynardı. Bu yüzden kesinlikle büyük bir başarıdır. Bunu başarısızlık olarak göstermenin yanlış olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Naz Aydemir Akyol, Dünya Kulüpler şampiyonu olduktan sonra eski formlarını yakalayamadıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Dünya Kulüpler şampiyonu olduğumuzdan beri geçen seneki formumuzu yakalayamadık. Finali kaybetmemizdeki birinci faktör buydu. İlk sette öndeyken, hatalarla maçı verdik. Tabii ki Dinamo Kazan ekibi çok güçlüydü. Onları da tebrik etmemiz gerekir. Sadece bizim kötü oyunumuz değil onların sahaya yansıttığı çok iyi bir oyun vardı. Hak ederek şampiyon oldular.”

Yayınlanma Tarihi:13:37,