SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tekvando Milli Takımı, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na puan veren Hollanda Açık Tekvando Turnuvası’nda 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı.

Tekvando Federasyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Hollanda’nın Eindhoven şehrinde 15-16 Mart tarihleri arasında düzenlenen Hollanda Açık Tekvando Turnuvası’nda milli tekvandocular 5 madalya kazandı.

Türkiye’yi bayanlar 67 kiloda temsil eden Nur Tatar gümüş madalya kazanırken, erkekler 68 kiloda Servet Tazegül, bayanlar 46 kiloda Sümeyye İloğlu, 49 kiloda Rukiye Yıldırım ve 53 kiloda Kübra Dürdane Çakır bronz madalyanın sahibi oldu.

G2 sınıfında puan dağıtan Hollanda Açık Tekvando Turnuvası sonrasında Nur Tatar 12, diğer madalya kazanan sporcularımız ize 7,2 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, sporcularının 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları yolunda puan toplamaya devam ettiğini kaydetti.

Turnuvaya üst düzey bir takılım gerçekleştirdiklerini belirten Şahin, “Tüm ülkeler en iyi sporcularıyla burada mücadele etti. Olimpiyat, dünya şampiyonları Hollanda’da puan toplamaya çalıştı. Biz de 2016 yolunda önemli puanlar elde ettik. Bilindiği gibi yeni kurallarla tekvandonun olimpiyatlarda temsil edilme kotası arttı. Biz de elimizden geldiği kadar çok sporcuyla ülkemizi olimpiyat oyunlarında temsil etmek ve madalyalar kazanmak için çalışmaya devam edeceğiz” ifadeledini kullandı.