SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın eski ikinci başkanı Erdoğan Toprak, Gezi Parkı direnişinde Çarşı Grubu’nun etkin rol oynaması nedeniyle, Beşiktaş’ın yeni stad inşaasının önüne geçilmek istendiği yönündeki ses kayıtlarına sert tepki gösterdi.

KİMSE MERAK ETMESİN, ŞEREF STADI ŞEREFLİ BİÇİMDE İNŞAA EDİLECEK. KİMSE ÖNÜNDE DURAMAZ

Radyospor’da Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Toprak, “Kimse merak etmesin, Beşiktaş’ın stadı yapılacak. Şeref Stadı, şerefli bir biçimde yeniden inşaa edilecek. Kimse bunun önünde duramaz. Beşiktaşlılar müsterih olsun. Hiç bir tehdit, hakaret Beşiktaş’ın yeni stadını inşaa etmesini engelleyemez. Beşiktaş yeni stadı hak ediyor. Hak ettiğini alacak. Beşiktaşlılar, Şeref Stadı’nda nice maçlar izleyecek” dedi.

BEŞİKTAŞ MÜCADELESİNİ KAZANACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Toprak, “O ses kayıtlarında yer alan hakaretlerden dolayı, hakaret edenleri kınıyorum. İkincisi Beşiktaş tribününün, İnönü’nün, Şeref Stadı, gerektiği taktirde bizim dönemimizde yapılıp, hizmete sokulacak. Umut ediyorum ki, Şeref Stadı’nın yeni haliyle şerefli bir şekilde Beşiktaşlıların emrine vereceğiz. Hukuk devleti katlediliyor. Hukuku bu ülkenin temel direği olarak korumamız gerekiyor. İnönü Stadı da Beşiktaş’ın hukuk mücadelesi, Beşiktaş benim gönül verdiğim camia, Beşiktaş camiasının yeni stadında başarılı olmasını istiyorum. Beşiktaş taraftarının çok güzel bir statta maç izlemesini istiyorum. Bunun için de elimizden geleni yapacağız” ifadelerinin kullandı.

(Radyospor)

Yayınlanma Tarihi:14:56,