SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rahatlatan galibiyet

17 Mart 2014

GALATASARAY ve Beşiktaş'ın puan kaybettiği haftada F.Bahçe kazanarak rahat bir nefes aldı. Dün gece her yönüyle çok ilginç bir maç oldu. Erciyes-spor maçın hemen başında önemli gol pozisyonları yakaladı fakat bunları değerlendiremedi. Sonrasında topa ve oyuna hakim olan Fenerbahçeli futbolcular oyunu daha iyi kontrol ederek sonuca gitti.

KUYT'IN golü kilitlenmiş olan Erciyes defansını çözdü ancak Fenerbahçe'nin farka gitmesini konuk takımın kalecisi Gökhan önledi. Tabii bu kaçan gollerde Sow'un beceriksizliğinin de etkisi var. Sow da bu durumu anlamış olacak ki, maçın sonlarına doğru gözyaşlarını tutamadı. Duygusal bir oyuncu. Bunu daha önce de görmüştük.

F.BAHÇE'NİN bu sezonki en önemli özelliği, yediği gollerden sonra hızla geri dönüş yeteneğini kazanmış olması. Golleriyle rakibe hemen cevap verebiliyor, bu da oyundan düşmesini engelliyor. Sarı-lacivertliler, son dakikadaki pozisyonları değerlendirebilmiş olsaydı maçın skoru daha farklı olabilirdi.

HİKMET Karaman disiplinli bir ekip yaratmış. Takımı iyi mücadele etti. Erciyesspor bu görüntüsüyle devam ederse, lige tutunacak ekiplerden biri olur.

HAKEM Çağatay Şahan'a gelince… Bu maçların yeni ismi… Daha önce yönetmiş olduğu maçlardaki performansını çok beğenmiştim; ancak aynı şeyi bu maç için söyleyemeyeceğim. Bana göre bugün 3 tane net kırmızı kartı atladı. Birincisi maçın ilk yarısında Mangane'nin Emre'ye kayarak yaptığı hareket. İkincisi Emre Belözoğlu'nun Yasin'in tendonuna basması, üçüncüsü ise penaltı kararından sonra Gökhan'ın hakemi formasından tutup sarsmasıydı. Hakem bu pozisyonları değerlendiremeyerek hatalı bir yönetim sergiledi. Şahan'ın verdiği penaltı kararı ise doğruydu…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek