SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’den o hakeme tepki!

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş; "Maça iyi başlamak değil, iyi bitirmek önemli. Hakem Mehmet Şahin'in seyirciyi çileden çıkaran düdükleri bahane değil ama takımımızı etkiledi" dedi.

Güncellenme: 11:06, 17/07/2014
F.Bahçe’den o hakeme tepki!

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, lider Banvit’e 79-78 yenildikleri maça çok iyi başladıklarını, ancak iyi bitiremediklerini söyledi.

Karakaş yaptığı açıklamada, iki takıma da yakışır, güzel bir mücadele olduğunu vurgulayarak, “Oyuna istekli başladık ve 18 sayılık fark yakaladık. Ancak belki de Unicaja Malaga maçının verdiği yorgunluk nedeniyle son periyotta sayı bulmakta zorlandık. Cevher’in üst üste bulduğu 5 tane 3 sayılık basket bir yerde rakibimizin oyuna ısınması açısından önemli bir faktör oldu” diye konuştu.

Banvit’in de güçlü bir takım olduğuna dikkati çeken Nedim Karakaş, “Maça iyi başlamak değil, iyi bitirmek önemli. Son saniyede de olsa Banvit bulduğu basketle galip ayrıldı. Bu sonucun takımımıza moral açısından bir etkisi olacaktır. Ancak bu maçı unutup, THY Avrupa Ligi’nde 20 Mart Perşembe günü deplasmanda oynayacağımız Panathinaikos maçına konsantre olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Karakaş, maçın hakemlerinden Mehmet Şahin’in kararlarına da tepki göstererek, şunları kaydetti: “Salona gelen taraftarlar, hakemleri değil takımları seyretmeye geliyor. Maçın üçüncü hakemi Mehmet Şahin’in seyirciyi çileden çıkaran düdükleri bahane değil ama takımızı etkiledi. Lehimize ilk düdüğünü 25. dakikada çaldı. Üst üste çaldığı yanlış düdükler var. Kendisi daha genç, yolun başında bu kibirli halinden vazgeçmesi lazım. Seyircimize de teşekkür ediyorum. Salonda bilinçli bir basketbol seyircisi vardı. Çalınan her yanlış düdükte tepkilerini dile getirdiler.”

Yayınlanma Tarihi:17:46,