SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beceri, egoistlik, tepki ve gözyaşları

ŞAMPİYONLUK yolunda G.Saray ve Beşiktaş'ın puan kaybetmesi belli ki F.Bahçe'nin üzerinde bir baskı yaratmış… Henüz ilk dakikada Edinho'nun kafasını Volkan kurtardı. 2. dakika içinde bu kez Kuyt, meşin yuvarlağı çizgiden çıkardı. Bu durum bile takımın strese girdiğinin göstergesiydi. Dakikalar ilerledikçe F.Bahçe toparlandı. Ancak bu kez de Emenike'nin egoistliği devreye girdi. Kuyt'a bomboş pozisyonlarda pas vermedi ve kendisi şut çekti. Arkadaşını görebilseydi ilk yarı 3-0 F.Bahçe üstünlüğüyle geçilebilirdi. Kuyt ise attığı golle Emenike'ye adeta, “Topa öyle değil böyle vurulur” mesajı verdi. Hollandalı, oyun becerisiyle herkese örnek olmalı… Savunmada takımının gol yemesini engellerken rakip kaleye adeta bir füze gönderdi. İkinci yarıda Emenike gol attı ama bu gole kendisinin bile inandığını sanmıyorum! “Topun canı vardır” derler ya… Bizzat meşin yuvarlak, yerdeki Emenike'nin dizine vurarak ağlara gitti!

F.BAHÇE taraftarları Berkin için açtıkları pankartlar ve Erdoğan aleyhinde attıkları sloganlarla yine ön plana çıktı. Ayrıca, “Mustafa Kemal'in Askerleriyiz” sesleri ortalığı çınlattı. Sarı-lacivertliler ceza sınırındaydı. Bakalım bir hafta, “Siyasi slogana ceza veriyoruz”, bir hafta “Vermiyoruz” diyen yetkililerin son kararı ne olacak!

MAÇIN en duygusal anları ise Sow'un gözyaşları döktüğü dakikalardı. Senegalli, karşı karşıya müsait pozisyonları değerlendiremeyince ağladı. Tribünler ona destek verdi. Son bölümde oyundan alınırken yine gözyaşlarına boğuldu. Sonuç olarak F.Bahçe kazanmayı başardı. Rakipleriyle puan farkını iyice açtı.

DEĞİNMEK istediğim iki nokta daha var. Gökhan her ne kadar penaltılık bir hareket yapmadığını söylediyse de pozisyon net penaltıydı. Ayrıca Emre'ye çift dalan Mangane'ye kırmızıyı bıraktım, faul bile çalmayan hakeme ne diyeceğimi bilmiyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek