SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahh, O Fener Maçı!

17 Mart 2014

Belki de en kritik sezon galibiyetlerinden birini aldılar. Mağlubiyette dibe, galibiyette zirveye koşacak Trabzonspor, hiç zorlanmadan 3 puan kazandı. İlk devrede ve maç 32 dakikada bitti. Nasıl oldu da 32 dakikaya 3 gol sığdırabildiler? Trabzonspor'un gol attığı dakikalarda topu dolaştıran daha çok rakip Sivas'tı. Ama on sekiz içindeki etkisizlikleri nedeniyle bir duvara çarpmış gibi oldular. Sivasspor'un ikinci yarıdaki dalgalı maçlarından birine denk geldi Trabzonspor. Bir geçiş dönemi yaşıyorlar. Üste mi oynayacaklar, altta mı kalacaklar? Kafaları net değil, bu sahaya da yansıdı ve Trabzonspor bundan iyi istifade etti.

Trabzonspor'da Mustafa Yumlu'nun gol atabilmesi, haftalardır taşıdığı yükün hediyesi. İyi oynuyordu, bunu geç de olsa 1 golle süsledi. Romen oyuncu ve Özer takviyesi ilk kez bu denli kendini fark ettirdi. Geçen hafta yarıda kalan Fenerbahçe maçı da dönebilirdi. Taraftar sabırsız davrandı.

Bu galibiyet geçen haftanın moral bozukluğunu hafifletecek de 6 maç ne olacak? Futbol takımının suçu ne? Yapmayın, etmeyin demelerine rağmen! Şimdi haftaya Trabzonspor taraftar desteğinden mahrum Avni Aker'e çıkacak, diyelim kaybetti. Suçlu kim? Hoca, oyuncu, medya! Ya taraftar!

Tribündeyken 2 hatta 3 kere düşüneceksin. Ben takımım için doğrusunu mu yapıyorum diye?

Taraftar keşke diyordur, belki 6 puan alacak ve önü açılacaktı. Önümüze bakalım, futbol için en doğru yorum. Trabzonspor gerekli itirazları yapmalı ve 6 maç saha kapatmaya itiraz etmelidir. Hami Mandıralı, Akçay'dan aldığı bayrağı iyi taşıdı. Doğruları fazla ama daha yapacak çok işi var.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek