SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adnan Polat, “Benim iade-i itibara ihtiyacım yok. O kongrede Galatasaray'ı lekeleyenlerin iade-i itibarı gerekiyor” dedi. Eski İkinci Başkan Işın Çelebi ise “Yargıtay iki kere o ibrasızlığı bozdu. Kim bizi affediyor? Önce kendilerini affettirsinler” yorumunu yaptı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal gelecek ay yapılacak mali genel kurul öncesi radikal bir karar alarak, 2011'deki mali kongrede idari yönden ibra edilmeyen eski Başkan Adnan Polat ve yönetimine iade-i itibar için harekete geçmişti. Polat’tan, bu girişimle ilgili çarpıcı bir yorum geldi.

Adnan Polat, “Yönetimin iade-i itibar hamlesi için ne düşünüyorsunuz?” sorusuna, “Benim iade-i itibara ihtiyacım yok. O kongrede Galatasaray'ı lekeleyenlerin iade-i itibarı gerekiyor” yanıtını verdi. Polat'ın bu çıkışıyla beraber sarı-kırmızılı kulüp içindeki barışın kısa vadede gerçekleşmesinin kolay olmadığı savunuldu.

Galatasaray'da Adnan Polat döneminde ikinci başkanlık yapan Işın Çelebi ise yaptığı değerlendirmede sert göndermelerde bulundu. Çelebi, “Yargıtay iki kere o ibrasızlığı bozdu, geçersiz saydı. Kim bizi affediyor? Önce kendilerini affettirsinler. Bunun adı iade-i itibar değil palavra. Ben o yönetimden biri olarak iade-i itibar diye bir müessese tanımıyorum” ifadelerini kullandı.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:04,