SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa’da kayak yaparken düşerek ağır yaralanan ve tedavisi halen devam Formula 1’in efsanevi pilotu Michael Schumacher’in menajeri Sabine Kehm, Schumacher’in yapay komadan uyandırılma sürecinin devam ettiğini ve henüz uyanmadığını söyledi.

Kehm, Alman özel televizyon kanalı RTL’ye yaptığı açıklamada, Schumacher’in durumunda bir değişiklik olmadığını belirterek, ”Michael hala uyandırılma sürecinde ve henüz uyanmadı” ifadesini kullandı.

Schumacher’in uyanmasını beklediklerini ancak bunun üzün süreceğini kabul ettiklerini belirten Kehm, bu durumun kendileri için bir sorun olmadığını kaydetti.

Schumacher ailesinin inanılmaz derecede güçlü olduğunu vurgulayan Kehm, ”Her gün buradalar. Cesurlar, bunu kabul ediyorlar ve Michael ile bir şekilde durumu aşmaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Fransa Alpleri’nde, 29 Aralık 2013’te kayak yaparken düşerek başını kayaya çarpması sonucu ağır yaralanan Grenoble Hastanesinde ameliyat edilmişti. Halen aynı hastanede bulunan Schumacher’e ocak ayı sonunda verilen narkoz azaltılarak yapay komadan uyandırılma sürecine geçilmişti.

TELLES