SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Odom’un macerası kısa sürdü

İspanya'nın Laboral Kutxa takımıyla anlaştığı şubat ayından bu yana toplam 23 dakika forma giyen eski NBA oyuncusu Lamar Odom, sakatlığı nedeniyle sezonu kapattı.

Güncellenme: 14:57, 16/03/2014
Odom’un macerası kısa sürdü

İspanya’nın Laboral Kutxa takımıyla anlaştığı şubat ayından bu yana yalnızca 23 dakika forma giyen eski NBA oyuncusu Lamar Odom, sırtındaki sakatlık nedeniyle sezonu kapattı.

NBA’in internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Odom’ın ülkesinin New York kentinde bulunan doktorları, 34 yaşındaki oyuncunun sırtındaki sakatlığı yüzünden 2 ay boyunca forma giyemeyeceğini açıkladı. Laboral Kutxa, bu sezonki kontratının bitiş süresini bu sakatlıkla dolduran Odom’ın ABD’ye dönmesine izin verdi.

Los Angeles Lakers formasıyla 2 kez (2009, 2010) NBA şampiyonluğu yaşayan forvet, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, hala Laboral Kutxa’yı temsil ettiğini belirterek, “Bir sporcu olarak mahcubum. Yalnız şunu gururla söylemeliyim ki sakatlığımı anlayışla karşılayan ve beni destekleyen bir takımım var. Bunun anlamı benim için büyük. Yeniden sahaya dönmeye ve sizlere bir gösteri sunmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Laboral Kutxa ile 450 bin avro karşılığında yarım sezon için anlaşan Odom’ın ücreti, gelecek yıl da takımda kalması halinde 1 milyon avroya çıkacaktı.

Geçen sezon Los Angeles Clippers forması altında 4 sayı ve 5,9 ribaunt ortalamalarıyla oynayan Odom, THY Avrupa Ligi’nde de mücadele eden İspanyol kulübüne geldiği şubat ayından beri sadece 2 maçta toplam 23 dakika süre aldı.