SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, “Gönül galip gelmek isterdi ama olmadı. Daha fazla desteğe ihtiyacımız var” dedi.

Bakkal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısına, ilk yarıda yaşanan iki sakatlığın ardından erken değişiklikler yaptıklarını, bu yüzden ikinci yarıda oyunu forse edecek oyuncuları oyuna alamadıklarını belirtti.

İkinci devre Recep oyuna girdikten sora, rakibe baskı kurduklarını ve pozisyon da bulduklarını ifade eden Bakkal, şunları kaydetti:

“Lafı fazla uzatmayacağım. Daha istekli olmalıydık. Geldiğimiz noktada 2 kaybımız var. Elazığspor ve Antep maçları. Kalan 9 maç var. Bu maçları kazanacak kaliteli oyunculara sahibiz. Son 3 haftadır biraz düşük oynuyoruz. Bunu kabul ediyoruz. Bu saatten sonra kalan maçlara konsantre olup, yine galip gelebilecek güce sahibiz. Ben bu cenderede hep çalışan birisiyim. Takıma destek olmak lazım. Taraftarımızı üzdük ama futbol böyle bir oyun. Bu işi yapabileceğimize yürekten inanıyorum. Gönül galip gelmek isterdi ama olmadı. Daha fazla desteğe ihtiyacımız var.”

HAKEME TEPKİ

Torku Konyasporlu futbolcu Tolga Ünlü ise maçın ilk yarısında iyi mücadele edemediklerini vurguladı.

İkinci yarıda biraz baskı kurduklarını ve pozisyonlara girdiklerini aktaran Ünlü, “Yediğimiz golde bariz elle oynama vardı. Bu hatadan sonra gardımız düştü. İkinci yarı iyi mücadele ettik ama kazanmamız gereken bir maçı kaybettik” diye konuştu.

Yeşil-beyazlı futbolcu Selim Ay da “2008’den bu yana Konya’dayım. Bu takıma karşı hakem hataları bitmiyor, düzelmiyor. Art niyetli hatalar var ama biz pes etmeyeceğiz. Pes etmek çok kolay. Bu takım çok zor sınavlardan geçerek bu noktaya geldi. Bu takımı kimseye yedirmeyiz. Birlik beraberlik içinde olalım” ifadelerini kullandı.