SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini’den Mourinho’ya olay sözler

Jose Mourinho ile İstanbul'da sadece selamlaştıklarını söyleyen Galatasaray Teknik Direktörü, "Kendisine arkadaş istemiyor" şeklinde konuştu.

Güncellenme: 16:28, 16/03/2014
Mancini’den Mourinho’ya olay sözler

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. turundaki rakipleri Chelsea’nin teknik direktörü Jose Mourinho ile sıkı bir arkadaşlıklarının olmadığını söyledi.

Mancini, İtalyan La Repubblica gazetesine yaptığı açıklamada, 1-1’in rövanşında salı günü deplasmanda karşılaşacakları Chelsea maçı için “Londra’da en iyisini yapmaya çalışacağız. Hiçbir şey kolay olmayacak ama güzel olacak” dedi.

Mancini, bir İngiliz kanalına Mourinho ile ilgili söylediğin sözlerin Portekizli çalıştırıcıyla kendisini bir polemiğe çektiğini belirterek, “Kendisiyle ilgili söylediklerim son derece normaldi. Birileri bizi bir polemiğe çekti ve o da bana cevap verdi. Gücendiğini biliyorum. İstanbul’da sadece selamlaştık o kadar. Çok sıkı arkadaş değiliz. Kendisinin de arkadaş istediğini sanmıyorum. Yani en azından böyle bir görüntü çiziyor” ifadelerini kullandı.

İtalya Birinci Futbol Ligi’nin (Serie A) lideri Juventus’un, kendisinin Inter’in başındayken elde ettiği 97 puanlık rekoru kırıp kıramayacağı sorulan Mancini, “Fazla rehavete kapılmamışlar. Çünkü 3 beraberlik ya da bir yenilgi 100 puana ulaşmalarını engeller. Zor ama bunu yapabilirler. Bunu başaracak kaliteleri var” değerlendirmesini yaptı.

 

 

Yayınlanma Tarihi:13:24,