SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, hak ettikleri önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, “Trabzonspor böyle oynamalı, sevenlerini mutlu etmeli” dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı maç sonrasında yaptığı değerlendirmede, kendilerine yakışan futbolu sergilediklerini belirterek, “Her şeyi yapan gol arayan bir Trabzonspor vardı sahada. Onun için bir kez daha oyuncularımı yürekten kutluyorum. Trabzonspor böyle oynamalı, sevenlerini mutlu etmeli, en önemlisi kendilerini mutlu etmeli. Bu futbol devam ettiği sürece herkes mutlu olacak, herkes sevinecek ve bizde hedeflerimize yavaş yavaş yaklaşacağız. En son 8 hafta önce deplasmanda Kayseri’yi yenmiştik. 9’uncu maçta buraya geldik ve bir deplasman galibiyeti daha aldık. Çok mutluyuz, çok sevinçliyim. Çok da ihtiyacımız olan bir maçtı. Bir maç yeniyorsunuz 4’incü sıraya çıkıyorsunuz Türkiye’de. Çok ilginç bir şey bu. Futbolun nerelere gittiği konusunda ciddi düşünmemiz lazım. Bir maç sizi nerelere getiriyor. Çok anlamlı bir galibiyetti. Taraftarımıza da teşekkür ediyorum bizi yalnız bırakmadılar. Onlara da hediye ediyoruz. Oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

Sivasspor kalecisi Korcan’ın yediği hatalı gollerin 2011 yılındaki Fenerbahçe’den yediği hatalı golle kıyaslanmasıyla ilgili soru üzerine Mandıralı, “Ona Korcan cevap versin. Bizi Trabzonspor’un oyunu futbolu, galibiyet ve mağlubiyetleri ilgilendiriyor. Galibiyette kendimize pay çıkarmaya çalışıyoruz. Mağlubiyette daha fazla şey çıkarmaya çalışıyoruz.” dedi.

Fenerbahçe maçından sonra takımın nasıl toparlandığı sorusuna ise, “Bizim dışımızda gelişen olaylardan dolayı Fenerbahçe maçı bu duruma geldi. Ama futbol sahada oynanan bir oyun. Futbol işçisiyiz, futbolu seviyoruz. Ona göre hep beraber konuşarak bire bir terapiler yapıyoruz. Motivasyon konuşmaları yapıyoruz. Sonuçta çok çalıştıkları için bugün galibiyeti çok ihtiyaçları oldukları için müthiş bir takım olma, takımdaşlık örneği gösterdiler, karşılığında da çok güzel futbol ve sonuç oldu, ben kutluyorum” diye konuştu.