SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ertuğrul Sağlam rahatladı!

Eskişehirspor'un tecrübeli hocası Ertuğrul Sağlam, Elazığspor galibiyetiyle 5 maçtan sonra kazanmanın rahatlığını yaşadıklarını söyledi.

Güncellenme: 16:38, 16/03/2014
Ertuğrul Sağlam rahatladı!

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “5 haftadır kazanamamanın verdiği sıkıntıyı üzerimizden atmak güzel oldu” dedi.

Sağlam, Elazığspor maçının ardından yaptığı açıklamada, Elazığspor’un son haftaların önemli takımlarından olduğunu bildirdi.

Elazığspor’un ikinci yarının oyun kalitesi ve puan üretme durumu söz konusu olduğundan moralli ve motivasyonlu takımlardan olduğunu vurgulayan Sağlam, şöyle konuştu:

“5 haftadır kazanamamanın verdiği sıkıntıyı üzerimizden atmak güzel oldu. Bir an evvel puan cetvelinde hak ettiğimiz yere gelmek önemliydi. 1-0’dan sonra çok pozisyonlarımız vardı. Gol için denemeler yaptık. Bazı pozisyonlarda iyi vuruşlar yapamadık. Final paslarını iyi atabilsek, gol atmak için iyi pozisyon hazırlamış olacaktık. Bugün bizim için önemli olan 5 maçtır kazanamama sıkıntısını ve stresini üzerimizden atmak, puan cetvelinde üst sıralara çıkmaktı.”

Eskişehirsporlu futbolcu Necati Ateş ise takımının haftalardır maç kazanamadığını hatırlatarak, “Gerçekten bu galibiyete ihtiyacımız vardı. Bugün çok iyi oynamadık ama pozisyonlarımız vardı. Herkes birbirini için mücadele etti. Üst sıralarda kalıcı olmamızı gerekiyor” diye konuştu.

Özgür Çek de maçı kazanmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.