SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BüyükTAŞ

16 Mart 2014

Beşiktaş muhabirliğine başladığım ilk yıllardı; 1996 senesinin yaz ayları. Henüz staj yapıyordum ama her sabah “istikamet kulüp binası” der, Akaretler’in yolunu tutardım. Amaç “tekkeyi bekleyen çorbayı içer” sözünü doğru çıkarmaktı. Yine o günlerden birinde; Beşiktaş’ın o zaman muhalif olan isimleri Turgay Ciner ve Zafer Yıldırım, Süleyman Seba dönemi ile ilgili yapılmaması gereken açıklamalar yapmışlardı. Başkan Süleyman Seba ise gazetedeki haberleri okumuş ve yanında Basın Sorumlusu rahmetli Cenk Koray ve efsane futbolcu, rahmetli Yusuf Tunaoğlu ile kulüp binasına giriyordu. Seba’ya o iddiaları sorduğumda Cenk Koray’ın yüzüne baktıktan sonra bana döndü ve “Evlat, bizim güzel bir lafımız vardır; Beşiktaş büyük taştır, altında kalırlar” demişti. Bu sözlerin ardından Cenk Koray ile asansöre binip makamına çıkmıştı. Daha sonra yanıma gelen Yusuf Tunaoğlu ise daha gerçekçi konuştu: Başkan kibar adamdır. Aslında Beşiktaş’la uğraşanın çocuğu olmaz!

Bu hikayeyi niye mi anlattım? Sezon başından bu yana Beşiktaş üzerinde; Hükümet, Federasyon, hakemler ve yayıncı kuruluş tarafından oynanan oyunların dün de oynandığı için…

Rize maçında, karşılaşmanın düdüğünün çaldığı ilk penaltı ile bazı tepelerin zamanlamasının manidar olduğu için…

Beşiktaş’ın yeni stadının yapımına taş koymak isteyenlerin, bu taşın atında kalmaktan korkmadığını anladığım için…

Ama ne demişler: Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az! Onlar kurabiye yemeye devam edebilirler! Maç mı ne oldu? 2-2 bitti ama ne farkeder ki? Beşiktaş kazansa bile bir telefona bakmaz mıydı, Beşiktaş’ın galibiyetini almak?!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek