SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GALATASARAY YÖNETİCİSİ, HÜRRİYET'E ÇOK TARTIŞILACAK AÇIKLAMALAR YAPTI…

“Ç.Rize maçı sonrası aldığımız ceza ortada. Bu bir hazırlık. Amaç, şampiyonluk yarışında belirleyici olacak 28. haftadaki Fenerbahçe ile TT Arena'da yapacağımız karşılaşmayı seyircisiz oynatmak. Herkes bu durumun farkında olsun.”

Galatasaray’dan, Türkiye Futbol Federasyonu'na büyük suçlama… Sarı kırmızılı yöneticilerden Şükrü Ergün, Çaykur Rizespor ile deplasmanda oynadıkları maçta taraftarlarının kötü tezahüratı nedeniyle kendilerine 150 bin lira ceza verilmesinin altında başka nedenler yattığını söyledi. Hürriyet'e çok konuşulacak ve tartışılacak açıklamalarda bulunan Ergün, “Şimdiden söylüyorum. TFF'nin amacı ve planı belli. Şampiyonluk yarışında belirleyici olacak Fenerbahçe ile TT Arena'da yapacağımız karşılaşmayı seyircisiz oynatmak. Herkes bu durumun farkında olsun” dedi. Ergün, şunları söyledi…

“ÖNÜMÜZÜ BİR TÜRLÜ KESEMEDİLER” – Federasyonun bu verdiği ceza ile Galatasaray'ın üzerine uzun vadeli bir oyun oynandığına tamamen ikna olduk. Başkanımız Ünal Aysal da bu konuya değinmişti. Federasyonun, bize karşı oyunu şöyle başladı. 2011-12 sezonunda play-off gibi bir garabeti sahneye koydular önümüzü kesmek için. Ancak beceremediler. 2012-13 sezonunda hocamız Fatih Terim'e 11 maç, oyuncularımıza da 4-5 maç ağır cezalar verdiler. Yine maksatlarına ulaşamadılar. Şampiyonluğumuzu engelleyemediler. Bu sezonun başında kanunsuz bir yabancı kısıtlaması ortaya atıldı. Bu da çözüm olmadı.

“TARAFTARIMIZA TEŞEKKÜR ETMELİLER” – Centilmen taraftarımıza teşekkür edilmesi gerekirken, bambaşka bir sahada ve statta, maç başlamadan kimin tarafından edildiği veya edilip edilmediği de belli olmayan 3-5 saniyelik bir küfür iddiası ile cezalandırılıyoruz. Yeni çıkan kanunla bundan sonra en ufak bir olayda, kendi sahamızda veya başka bir sahada olabilecek olası bir olayda seyircisiz oynama cezasıyla karşı karşıyayız. Federasyonun tarafsızlığından şüphe ediyoruz. Galatasaray yönetimi olarak çok eminiz. Plan, Fenerbahçe ile 28. hafta evimizde yapacağımız derbiyi seyircisiz oynatmak.

Yayınlanma Tarihi:08:59,