SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeniden Yargılama olur mu? Ayrıca Yasav'dan açıklamalar yapıldı ama gerçekliği olmadığı söylendi?

Aziz Yıldırım hapse girmeliydi Normal bi süreç yaşanmıyor bunu soylemek istiyorum. Normal bir süreç yaşansaydı şuan Aziz Yıldırım'ın hapiste olması gerekirdi. Çünkü yargılama kararı alınması için normal şartlarda 2-3 hafta içinde infazla ilgili hükümler uygulanır. Ancak sayın Aziz Yıldırım'ın dosyası hala Yargıtay’da.Yani yerel mahkemeye bile gönderilmemiş durumda. Bunlar çok fazla normal uygulamalar içinde olabilecek şeyler değil. Dolayısıyla dosyanın özellikle bekletildiğini söyleyebilirim. Yargıtay'ın dosyayı yerel mahkemeye gödermesi gerekiyor, yerel mahkemenin de infaz savcılığına gödermesi gerekiyor. Fakat dosya halen Yargıtay Başsavcılığı’nda olduğu için tabiki buradaki işlemlerde yapılamıyor. Büyük ihtimalle yerel seçimlerden sonra işlemlere devam edilecek.

UEFA Tahkim Kurulu Başkanı Pedro Tomas Marquez, Türkiye’de yeniden yargılama olsa da kendi kararlarının değişmeyeceğini söyledi bu konu hakkında yorumunuz nedir? Bu tamamen algı yanılmasından kaynaklanıyor. Aslında olmayan bir tehlike olmasına rağmen yapılan haberler ile olduğu görüntüsü veriliyor. Çünkü, Uefa tarafında disiplin kurulu karararı verdi tahkimden geçirdi temyizden geçtikten Cas onadı ve süreç doğru işledi. Zaten Fenerbahçe adına başka bie ceza gelmeyecekti. Bu tamamıyla Uefa hukuk tarafından bitmiştir.

Beşiktaş Avrupa kupalarına katılamayabilir Beşiktaş kulübüne 2 sezon ceza vermişti. Birincisi yalan beyandan ikincisi şikeden ceza alabilirdi. UEFA yalan beyandan 1 sene ceza verdi ama şike tarafı ile açık kapı bıraktı. Yani şike ile ceza verilebilir. Buda Avrupa’da Beşiktaş'ın kapısı kapanacağı anlamına geliyor.

(FUTBOL ARENA)

Yayınlanma Tarihi:15:48,