SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’yi kim ele geçirmek istedi

Gülen Cemaatinin lideri Fethullah Gülen, Aziz Yıldırım'ın "Cemaat Fenerbahçe'yi ele geçirmek istedi" iddialarına yanıt vermeye hazırlanıyor.

Güncellenme: 19:17, 15/03/2014
Fenerbahçe’yi kim ele geçirmek istedi

Gülen Cemaatinin lideri Fethullah Gülen, Aziz Yıldırım’ın “Cemaat Fenerbahçe’yi ele geçirmek istedi” iddialarına yanıt vermeye hazırlanıyor.

Zaman Gazetesi ile bir söyleşi gerçekleştiren Gülen, Pazartesi günü yayınlanacak söyleşide Fenerbahçe’yi kimin ele geçirmek istediğini açıklayacak. Bilindiği gibi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Yargıtay’ın kendisi hakkında verilen kararı onamasının ardından Fransa’da yaptığı açıklamada, Gülen Cemaati’nin Fenerbahçe’ye operasyon yaptığını iddia etmişti.

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu da hakem hatalarının gündeme getirildiği son basın toplantısında sarı lacivertli takımın belirli bir güç odağının hedefinde olduğunu ancak konuyla ilgili tüm açıklamaların seçimlerden sonra yapılacağını belirtmiş, “Gerekirse ligden çekiliriz” açıklmasında bulunmuştu.

Bu arada Fenerbahçe’yi Şampiyonlar Ligi’ne göndermeyen dönemin Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın sahibi olduğu Acıbadem Hastaneleri’ne ek bina yapmak için çeşitli suç örgütleriyle iletişim içinde olduğunu belirten polis fezlekesi gündeme bomba gibi düşerken, Fenerbahçe’yi polis fezlekesiyle Şampiyonlar Ligi’ne göndermeyen Aydınlar’ın, hakkındaki iddialar hakkında ne yanıt vereceği merak konusu.

 

Yayınlanma Tarihi:18:15,