SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk hakemliğinin duayen isimlerinden FIFA kokartlı eski hakem ve Sözcü Gazetesi yazarı Selçuk Dereli, Çaykur Rizespor – Beşiktaş maçında çalınan penaltıları Amkspor.com'a değerlendirdi.

İşte Selçuk Dereli'nin yorumu;

” Bu sezon Beşiktaş’ın canı yanmaya devam ediyor. Kasımpaşa maçında yaşanan ‘Donk’ vakasından sonra şansı hakemlerden yana gülmeyen Siyah – Beyazlılar bu akşam da çizgi hakemi mağduru oldu.

Merkez Hakem Kurulu’nun hakemlerine doğru düzgün eğitim vermemesinin kurbanı takımlar oluyor. Bugünün kurbanı ise Beşiktaş’tı. Çizgi hakemi uygulamasına geçildiği günden beri bu konudaki görev paylaşımlarının tam olarak yapılmaması bugün bu hakemlerimizi tartışılır hale getirdi.

Nitekim Çaykur Rizespor’un kazandığı ilk penaltı atışı hakem Ali Palabıyık’ın kararı değil çizgi hakeminin kararıydı. Ve bu kararın penaltı ile uzaktan yakından alakası yoktu. Mustafa’nın bu pozisyonda Kweuke’ye müdahalesi yoktu. Fakat cezalandırılan taraf Beşiktaş oldu. Böyle bir penaltı verilemez.

İşin garip tarafı ise aynı çizgi hakemi 2. penaltı pozisyonunda doğru bir karar verdi ve akıllarda soru işareti bıraktı…”

Selçuk DERELİ / Amkspor.com.tr / @selcuk_dereli

Yayınlanma Tarihi:21:51,