SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arena’daki galibiyetlere 6’şar puan verilmiyor!

15 Mart 2014

G.SARAY'IN iç saha ve deplasman karnesi arasında dağlar var! Arena'da önüne gelene gol yağdıran sarı-kırmızılılar, İstanbul dışına çıktıkları anda bambaşka bir kimliğe bürünüyor.

BUNUN son örneğini de Karabük'te yaşadık. Organize olamayan, doğru düzgün paslaşamayan bir G.Saray vardı.

AÇIKÇASI bu sezon şampiyonluğun deplasmanlardan geçtiğini anlamak için alim olmaya gerek yok. Ancak bunu sarı-kırmızılı oyuncuların yeterince anladığını düşünmüyorum. İlk yarıda Burak'ın 1-2 pozizyonundan başka bir tehlike yoktu.

SELÇUK İnan'daki büyük düşüşe ise şaşırmamak mümkün değil. Geride kalan 2 sezona damgasını vuran Selçuk'un bu yıl ne yapmaya çalıştığı henüz anlaşılamadı.

TOPU ayağına her aldığında adeta eziyor. Burada takımına zaman kaybettirirken rakibe de savunmaya yerleşmesi için vakit tanıyor.

GEÇTİĞİMİZ hafta cezalıydı, G.Saray gol olup yağdı. Dün sahadaydı ve adeta bir el freni görevi gördü… Tabii bütün suçu Selçuk'un üzerine de yığmamak lazım. Burak ve Drogba'nın uyumsuzluğu da dikkat çekti. Savunma, orta saha ve forvet bölgesinin arasındaki anlaşmazlık, güzel futbolu engelledi.

KARABÜKSPOR ise akıllı oynadı. Özellikle ikinci yarıda iyi yayıldılar ve kontrataklarla pozisyona girmeye çalıştılar.

SONUÇ olarak G.Saray çok ağır bir yara aldı. Bu deplasman karnesiyle şampiyonluktan bahsetmek fazlaca iyimserlik olur…

KENDİ evinde kalan maçların hepsini kazansan da Arena'daki galibiyetlere 6'şar puan verilmiyor. Matematik hesabı gayet açık…

BURAK'IN pozisyonunda penaltı itirazları vardı. Ancak ben defalarca izledim ve net bir kanıya varamadım. Burada hakemin kararına saygı duymak lazım.

 

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek