SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankara’da “Dörtlü Final” heyecanı

Başkent, en önemli voleybol organizasyonlarından CEV DenizBank Erkekler Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final'e evsahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Güncellenme: 09:49, 15/03/2014
Ankara’da “Dörtlü Final” heyecanı

Ankara, dünyanın en prestijli voleybol organizasyonlarından CEV DenizBank Erkekler Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final’e evsahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Başkent, Halkbank’ın evsahipliğinde Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkent Spor Salonu’nda 22-23 Mart tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final’de dünyanın en iyi voleybol takımlarını konuk edecek.

Halkbank’ın yanı sıra Polonya’dan Jastrzebski Wegiel ile Rusya’dan Belogorie Belgorod ve Zenit Kazan, kupayı müzesine götürmek için mücadele edecek.

Ankaralı sporseverler de kupada son dörde kalan dünyanın en iyi voleybol takımlarının kıyasıya mücadelesini izleme şansı bulacak.

İLK ENGEL POLONYA EKİBİ

Ankara’daki ilk maç 22 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te iki Rus ekibi arasında oynanacak ve finale yükselecek ilk takım belirlenecek. Saat 17.00’deki günün ikinci maçında evsahibi Halkbank, Polonya takımı Jastrzebski Wegiel’i geçerek final biletini almaya çalışacak.

Kupayı kazanan takım ise 23 Mart Pazar günü saat 17.00’de yapılacak final maçında belli olacak. Kadrosunda Matey Kaziyski ve Osmani Juantorena gibi dünyanın en iyi voleybolcularını barından Halkbank, kupayı müzesine götürerek Türk voleybol tarihine geçmeye çalışacak.

GRUPTAN TANIDIK

Halkbank, yarı finalde karşılaşacağı Polonya ekibi Jastrzebski Wegiel ile aynı grupta yer almıştı. Başkent temsilcisi, rakibiyle Ankara’da yaptığı maçı 3-1 kazanarak Şampiyonlar Ligi’ne üç puanla başlamıştı.

Halkbank ile Jastrzebski Wegiel arasında Polonya’da yapılan ikinci karşılaşma ise çekişmeli geçmişti. Polonya ekibi, tie-break’e giden maçta Halkbank’ı 3-2 mağlup etmeyi başarmıştı. Jastrzebski Wegiel, D Grubu’nu 14 puanla Halkbank’ın önünde ilk sırada tamamlamıştı.

RUS TAKIMLARI

Rus ekiplerinden Zenit Kazan, E Grubu’nu 14 puanla ilk sırada bitirdi. Zenit Kazan, iki play-off maçında rakiplerine set dahi vermeden “Dörtlü Final” biletini kaptı.

Belogorie Belgorod ise B Grubu’nda 6’da 6 yaparak 18 puan topladı. Play-off müsabakalarında karşılatığı Budvanska Rivijera Budva ve Diatec Trentino takımlarını eleyen Belogorie Belgorod, Ankara’daki finallere katılma hakkı elde etti.