SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Voleybolda Dörtlü Final heyecanı

Kadın voleybolunun Avrupa'daki bir numaralı kupası DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi'nde Dörtlü Final maçları hafta sonunda Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak.

Güncellenme: 10:34, 14/03/2014
Voleybolda Dörtlü Final heyecanı

Voleybolda DenizBank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde 2013-2014 sezonunun şampiyonu, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yarın başlayacak ve iki gün sürecek Dörtlü Final maçlarının ardından belirlenecek.

Azeri ekibi Rabita Bakü’nün ev sahipliğinde Kristal Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek organizasyonda, Türkiye’den VakıfBank ve Eczacıbaşı VitrA, Rusya’dan ise Dinamo Kazan ekipleri yer alacak.

Dörtlü Final’in ilk maçı iki Türk ekibini karşı karşıya getirecek. Şampiyonlar Ligi’nin son şampiyonu unvanını elinde bulunduran VakıfBank ile Eczacıbaşı Vitra, yarın TSİ 14.00’te finale çıkabilmek için mücadele edecek.

Organizasyonun ikinci karşılaşmasında ise ev sahibi Rabita Bakü ile Rusya’nın Dinamo Kazan ekipleri karşılaşacaklar ve mücadele TSİ 17.00’de başlayacak.

Tek maç eleminasyon sistemine göre yapılan müsabakalar sonunda kazanan ekipler, 16 Mart Pazar günü şampiyonluk maçını oynayacak. Yenilen ekipler ise yine aynı gün üçüncülük mücadelesinde karşı karşıya gelecekler.