SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes Başantrenörü Vaggelis Aggelou, THY Avrupa Ligi Top 16 Turu E Grubu’nda Yunanistan’ın Panathinaikos takımı karşısında 65-60 yenildikleri maçta iyi oynadıklarını ancak istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi.

Aggelou, Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, iyi takımlara karşı iyi oynayıp sonunda kaybetmenin üzücü olduğunu belirterek, mücadeleyi şöyle değerlendirdi:

“Bu maçı kaybetmemizin ana etmenlerinden birisi hücum ribaundlarıydı. Verdiğimiz ribaundlar maçı kaybetmemizde etken oldu. İyi şansları değerlendiremedik ve sayı bulamadık. Oyuncularımı ve teknik heyeti tebrik etmek istiyorum. Panathinaikos’u da tebrik ederim, buraya problemlerle geldiler ve kazanmayı bildiler. Umarım biz de bu kaybettiğimiz maçlardan sonra edindiğimiz tecrübelerle maç sonlarını daha iyi oynarız.”

Grupta bundan sonraki durumu nasıl değerlendirdiği sorusuna Aggelou, “Zor bir grup. İkincilik ve dördüncülük için grupta büyük çekişmeler yaşanacağını düşünüyorum” diye cevap verdi.

PANATHINAIKOS CEPHESİ

Argiris Pedoulakis’in görevine son verilmesinin ardından takımın başına geçen Panathinaikos’un efsane ismi Fragiskos Alvertis ise ilginç bir maç olduğunu ve Anadolu Efes’i uzatmalarda yenmeyi başardıklarını ifade etti.

Oyuncularının son saniyeye kadar savaştığını anlatan Alvertis, “Hücumda iyiydik ve hücum ribaundlarında üstünlük sağladık. Takımımın önünde uzun bir takvim var. Her maçın sonunda daha fazla gelişeceğimizi düşünüyorum. Oyuncularımı sarf ettikleri efordan dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Maçın temposunun özellikle ilk yarıda düşük kalmasıyla ilgili bir soru üzerine Alvertis, “Bunu değiştirmek için çalıştık ancak çok fazla sayı bulamadık. Zor bir dönemden geçiyoruz. Gittikçe daha fazla ritim kazanacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.