SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maça iyi başlayan taraf Galatasaray Liv Hospital oldu. Top paylaşmını iyi yapan ve uzun süre sonra parkelere dönen Manuchar Markoishvili’nin skorer oyunuyla farkı bir anda çift hanelere çıkaran temsilcimiz, ilerleyen dakikalarda duraklasa da ilk çeyreği 22-15 önde kapatmayı başardı.

İkinci çeyrekte skor üstünlüğünün verdiği avantajı kullanan sarı-kırmızılılar, oyun temposunu kendi oyunlarına göre şekillendirdi. Ancak çeyrek sonuna doğru hareketlenen ve sahibi Kuban temsilcimizin boş döndüğü hücumları fırsat bilerek hızlı hücumlarla farkı eritti. Takımın skorer ismi Derrick Brown’ın sürüklediği Rusya ekibi, oyuna ortak oldu ve devre arasına 32-29 Galatasaray üstünlüğüyle girildi.

Kuban, üçüncü çeyreğin başında pota altında Maric’i kullanarak öne geçmek isterken temsilcimiz rakibine Malik Hairston ile cevap verdi. Çeyreğin ortalarında düşen tempoda boyalı alandaki üstünlüğü zaman zaman rakibine kaptıran Galatasaray’da Arroyo sorumluluk alarak temsilcimizin skor üstünlüğünü elinde tutmasını sağladı. Çeyrek sonunda skora ortak olan Kuban temsilcimizi yakaladı ve son 10 dakikaya 48-48 eşitlikle geçildi.

Son çeyreğin başında rakibine sete setlerde yenilmeyen Galatasaray, hücumdan boş döndüğü bölümde Kuban’ın hızlı çıkışlarına engel olamadı ve ev sahibi takım ilk öne geçmeyi başardı. Rakibine teslim olmayan sarı-kırmızılı temsilcimiz Markoishvili ve Arroyo ile cevap verdi. Son saniyeleri büyük bir heyecana olan maçta daha az hata yapan taraf temsilcimiz oldu parkeden 67-66 galip ayrıldı.

Bu sonuçla Galatasaray Liv Hospital, 10. maçında 4. galibiyetine ulaşırken İstanbul’da 1 sayıyla mağlup olduğu rakibinden rövanşı da almış oldu.

Sarı-kırmızılılarda Markoishvili 19, Arroyo 14 sayıyla oynarken Kuban’da ise Derrick Brown 19, Kalnietis 14 sayı üretti.

Temsilcimiz gelecek hafta Bayern Münih’i konuk edecek.

1.Periyot: Lokomotiv Kuban:15  Galatasaray Liv Hospital:22 2.Periyot: Lokomotiv Kuban:29  Galatasaray Liv Hospital:32 3.Periyot: Lokomotiv Kuban:48  Galatasaray Liv Hospital:48 4.Periyot: Lokomotiv Kuban:66  Galatasaray Liv Hospital:67

Yayınlanma Tarihi:18:22,