SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

360 ekranlarında yayınlanan Centilmenler Programı'na konuk olan Fikret Orman, program öncesi 360 Spor Servisi'nin sorularını yanıtladı. Orman, Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı ve olaylı Trabzonspor – Fenerbahçe maçı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

*Bu hafta oynayacağınız Rizespor maçıyla ilgili ne söylemek istersiniz?

Rize benim memleketim, ama önce köyüme uğramak istiyorum. Karadeniz'de çok yağmur var, umarım yağış olmaz. Centilmence maç olur.

*Trabzonspor- Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar için ne söylersiniz? Bu tür olayların yaşanmaması için neler yapılmalı?

İki dost camianın oynadığı maçlara çok yorum yapmak istemiyorum . Spor yöneticilerinin maçları, insanları germemesini, bu duruma özen göstermesini öneriyorum. İnsanlara bunun seyir zevki olan bir spor olduğunu göstermek gerek.

*Şampiyonluk şansınızı nasıl değerlendirirsiniz?

Beşiktaş tabii ki şampiyonlukta iddialı bir ekip. İddialı da olması lazım. Önümüzde alıcağımız çok puan olduğuna inanıyorum.

*Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Metin Keçeli yeni stadın gelecek sezona yetişmeyeceğini söyledi, bununla ilgili ne söylemek istersiniz?

Metin abi çok sevdiğimiz büyüğümüzdür. Ben 1978-79'dan beri tanırım. Onun lafını tenakuz edecek bir şey söylemeyeyim ama ben de bir camianın başkanıyım. Beşiktaş gelecek sezonun başlangıcından itibaren yeni yapılan Vodafone Arena'da oynayacak. Biz de o gayret içerisindeyiz. Ben bu açıklamayı birçok kez yaptım. Metin abi bu baskıyı benim üzerimden almak için bu açıklamayı yapmıştır.

*Galatasaray'ın Şampyionlar Ligi'ndeki Chelsea maçıyla ilgili düşünceleriniz neler?

Galatasaray'a başarılar dilerim. Umarım tur atlar. Bundan keyif alırım. Biz Chelsea'yi Londra'da 2-0 yenmiştik. Sergen müthiş bir maç çıkarmıştı. Umarım bu maçta da Galatasaray'ın oyuncularından biri güzel bir maç çıkarır ve Galatasaray tur atlar.

Yayınlanma Tarihi:15:47,