SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes'i evi gibi gördüğünü söyleyen Türk basketbolunun en önemli isimlerinden Kerem Gönlüm, “Galatasaraylıyım ve o camiada, o taraftarın önünde oynamak benim için büyük bir onur olur” dedi.

Türkiye'de basketbolun gelişmesinde yıllardır lokomotif görevi gören Anadolu Efes, bugünkü Pana karşılaşmasıyla Avrupa Kupalarında 500. maça çıkarak Türk sporunda yine bir ilki gerçekleştiriyor…

THY Euroleague'de bu sezon işler yolunda gitmese de kaptan Kerem Gönlüm ve iki yıldız adayı Birkan Batuk ve Cedi Osman, “Matematiği zorlayarak, parkede elimizden geleni yapıp gruptan çıkmaya çalışacağız” dedi.

Kulübün 5. kez dalya diyeceği Pana maçını da kazanmak istediklerini anlatan üçlü, Hürriyet'e şunları söyledi…

‘KALABALIK TARAFTARLARA OYNAYAMADIM'

İlk sözü Kaptan Kerem Gönlüm aldı… 9 yıldır formasını giydiği Anadolu Efes'te çok mutlu olduğunun altını çizen Kerem şöyle devam etti:

“G.Saray'a gidip gitmeyeceğim her yıl konuşuluyor. Bu sene Efes'le kontratım bitiyor. Ne olacağı çok belli değil 9 senedir buradayım bu sene kaptan oldum. Sezon sonuna bakacağım. Profesyoneliz sonuçta ama ben G.Saraylıyım. Galatasaray'da oynamak, o taraftarın önünde oynamak benim için büyük bir onur olur. Kariyerimde de gerek Ülker'de olsun gerek Efes'te; Beşiktaş, G.Saray, F.Bahçe ve Karşıyaka'nınki gibi büyük taraftar topluluğuna oynayamadım. O atmosferde oynamayı çok istiyorum. Bu sene kulübümle kontratım bitecek ama burada da mutluyum. Kısmet diyelim. Bakalım zaman gösterecek neler olacağını.

‘MATEMATİKLERİ ZORLAYACAĞIZ'

Basketbol oynama anlamında kendimi çok iyi hissediyorum. Allah sakatlık vermezse 3-4 sezon daha oynayacağım. Basketbol beni bırakana kadar ben basketbolu bırakmayacağım. Pana maçıyla Avrupa Kupaları'nda 500. maça çıkan ilk kulüp olacak, ülkemize Koraç Kupası'nı getiren Efes'in bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

İnşallah Panathinaikos maçı da güzel bir maç olacak. Matematikleri zorlayacağız her şeye rağmen… Koçumuz değişti, bütçe küçüldü dendi ama biz son iki aydır sahada iyi mücadele ediyoruz. Namağlup Barcelona'ya 15 sayıdan dönüp son saniyede boyun eğdik. Unutulmayacak bir maç oldu ama keşke zafer olarak hafızada kalsaydı. Bizim önümüzde 5 maç var, o ya da bu bakmayıp hepsini kazanmayı hedefliyoruz. Hedeflerimizden Türkiye Kupası'nı kaybettik. Euroleague zor maçlar bizi bekliyor. O anlamda lig şampiyonluğu hedefimiz var.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:15:00,