SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Teknik Asbaşkanı Mehmet Akman, Spor Toto Süper Lig’in 25. haftasında sahalarında karşılaşacakları Sanica Boru Elazığspor maçına ilişkin, “Hem seyirci hem de skor açısından güzel bir maç olacağı kanaatindeyim. Kupada yarı finale kaldık ancak ligdeki iddiamızı sürdürmek adına bu maçı kesinlikle almamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Akman, Eskişehirspor Kulübü’nün resmi internet televizyonu olan ESES TV Online’a yaptığı açıklamada, takım olarak uzun süredir galibiyet alamadıklarını belirtti.

Sanica Boru Elazığspor maçına mutlak galibiyet hedefiyle çıkacaklarını bildiren Akman, “Hem seyirci hem de skor açısından güzel bir maç olacağı kanaatindeyim. Kupada yarı finale kaldık ancak ligdeki iddiamızı sürdürmek adına bu maçı kesinlikle almamız gerekiyor. Bir aksilik olacağını düşünmüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Akman, siyah-kırmızılı takımın yöneticilerinin antrenmanları sık sık ziyaret etmesiyle ilgili şunları kaydetti:

“Biz bir aileyiz. Sonuçta teknik ekip, futbolcular, taraftar, kulüp personeli hepimiz bir bütünün parçalarıyız. Bu dönemde daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bizler de bu sebeple işlerimizden daha fazla fedakarlık yaparak tesislerde daha fazla yer alma kararı aldık. Takımla birlikte olmaktan da mutluluk duyuyoruz.”