SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataman galibiyetten memnun

Lokomotiv Kuban'ı yendikleri maç sonrası Galatasaray Liv Hospital'in başantrenörü Ergin Ataman, savunmada gösterdikleri direncin galibiyeti getirdiğini belirtti.

Güncellenme: 21:30, 14/03/2014
Ataman galibiyetten memnun

Turkish Airlines Euroleague Top 16 Turu F Grubu 10. haftasında Lokomotiv Kuban’ı deplasmanda 67-66 yendikleri karşılaşmanın ardından Galatasaray Liv Hospital’in başantrenörü Ergin Ataman, savunmada gösterdikleri başarının aldıkları galibiyette kilit rol oynadığının altını çizdi. Ataman, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Savunmanın sonuca etki edeceğini biliyorduk, bu nedenle rakibin perdeleme yapan oyuncularının bunu takiben top almak için pota altına doğru hareket etmelerini sınırlayabilmek için çok çalıştık. Simon ve Williams’ın solak olmasından dolayı, onları sağ tarafı kullanmaya zorlamayı denedik ve bence bu hamlemiz hücum oyuncularını şaşırttı.”

‘DÖRDÜNCÜLÜK İÇİN BÜYÜK BİR MÜCADELE YAŞANACAK’

“Karşılaşmanın başı bizim için mükemmeldi ama ikinci yarıda her iki takım da çok hata yaptı. Açıkçası Lokomotiv Kuban’ın 3 sayılık atışlarda yüzde 20 isabet bulması da normal değil ama oyunun son anlarında kontrolü elimize almayı başardık. Bu maç bizim için çok önemliydi. Şimdi, Lokomotiv Kuban ve Bayern Münih ile aramızda dördüncülük için büyük bir mücadele yaşanacak.”