SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ve Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Mircea Lucescu kariyeri ile ilgili şok bir karara imza atmak üzere. 2004 yılından bu yana Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımını çalıştıran Rumen teknik adamın ülkedeki karışıklıklar nedeniyle Ukrayna'dan ayrılma kararı aldığı iddia edildi.

Başkent Kiev'de başlayarak ülkenin bir çok noktasına yayılan protesto gösterilerinin ardından muhaliflerin yönetimi ele geçirmesi ve Kırım'daki belirsizlik ile iyice tırmanan gerilimden rahatsız olan deneyimli teknik adamın ilk kez Shakhtar ile yollarını ayırmayı ciddi ciddi düşünmeye başladığı belirtildi.

Fransa'nın Marsilya kulübünün kendisine teklifte bulunduğu ancak bu teklifi geri çevirdiği belirtilen Mircea Lucescu'nun da konuyla ilgili açıklamasında iddiaları doğrular ifadeler kullanması dikkat çekti.

‘Sıradaki durak'! Luce'nin, “Ailem beni her gittiğim yerde takip ediyor. Sıradaki durak pek çok şeye bağlı olarak belirlenecek. Onlarla karar verilecek” ifadeleriyle iç karışıklığa rağmen ayrılmamakta direttiği ülkeye veda etme hazırlıklarına girdiği yorumu yapıldı. Lucescu'nun bu sözlerinin Shanhtar Donetsk cephesinde endişeyle karşılandığı bildirildi.

Türkiye'de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın her teknik adam boşluğunda ilk ilgilendikleri isimlerden bir tanesi olan teknik adamın kendisine nasıl bir rota çizeceği merakla beklenmeye başlandı.

Yayınlanma Tarihi:13:25,