SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor – Fenerbahçe maçında, F.Bahçe teknik direktörü Ersun Yanal’ın tatil kararının ardından soyunma odasına gidişi çok konuşuldu.

Yanal’ın hızlı bir şekilde koşması beraberinde çeşitli dedikoduları ve yorumları da getiririrken, Milliyet yazarı Atilla Gökçe, Ersun Yanal ile ilgili konuya dair yaptığı konuşmayı anlattı.

“Uzaktan bakıp önünü- arkasını araştırmadan, sormadan- soruşturmadan ezbere ahkam kesiyoruz: Efendim, Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, hakemin maçı tatil edeceğini anlayınca futbolcularını beklemeden soyunma odasına kaçmış!

Bir anlamda ayıp ettiğini, ya da korkaklığını ima ediyorlar Ersun Hoca'nın.

Ersun Hoca'yı arayıp sordum. İşte söyledikleri: “Trabzon'da daha maç başlamadan, çocuklar ısınırken küfürler adeta yağdı. Hiç tepki göstermedik, işimize baktık. Hakemin soyunma odasına yöneldiğini görünce, evet sahadaki yerimden ayrıldım. Orada kalmam, kitleleri tahrik edebilirdi. Ben Trabzon'da çalıştım. Halkın tepkilerini, öfkesini biliyorum. Böyle bir olaya yol açmamak için koridora geçtim. Orada benden önce koridora koşan oyuncularım da vardı. Koridorun başında oyuncularımı bekledim. Sonra hep beraber soyunma odasına gittik. Ne yani, sahada kalıp kavga etmemi mi beklediler?””

(milliyet)

Yayınlanma Tarihi:12:09,