SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon sonuna kadar LA Clippers’la imzalayan Hidayet Türkoğlu gelecek sezon için henüz plan yapmadığını belirtirken “İlk hedefim önce sezonu sonra da playoff’ları başarılı bir şekilde tamamlamak” şeklinde konuştu.

Kötü günlerin geride kaldığı hem mental hem de fiziksel olarak kendini fazlasıyla iyi hissettiğini vurgulayan milli basketbolcu LA Clippers’la imzalamadan NBA’de başka takımlardan da teklif aldığını söyledi ve ekledi: “Ancak boşta kaldığımın ilk gün Doc Rivers aradı ve beni istediğini bizzat söyledi.”

Ajansspor’da yer alan habere göre, Türkiye’de tekrar oynama konusunda kararsızlığının altını çizen Hidayet Türkoğlu “Eğer Türkiye’ye dönersem beni ben yapan Efes ile renklerine gönül verdiğim Fenerbahçe arasında seçim yapmak zorunda kalacağım” dedi.

NBA’de henüz istediği hedeflere ulaşamadığının altını çizen Hidayet Türkoğlu en az iki sezon daha NBA’de forma giymek istediğini net bir şekilde dile getirdi.

Ömer Aşık’ın takas döneminde fazlasıyla kafasının karışık olduğunu ve bu yüzden hatalar yapmış olabileceğini dile getiren tecrübeli oyuncu “Ömer takas olabilmek için oynaması gerektiğini geç de olsa anladı” şeklinde konuştu.

Hidayet Türkoğlu takım arkadaşı Blake Griffin’in oyun yapısının kendisini çok etkilediğini “Bu tarzda kuvvetli ve atletik bir oyuncu görmedim” sözleriyle belirtti.