SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçmişi, geleceğe işaret mi?

Başkan Aysal ve ekibi, İtalyan teknik adamın İngiltere ve İtalya gibi en zor liglerde başardıklarını Galatasaray’da tekrarlayabileceğini tahmin ediyor. Özellikle, Manchester City ile son 6 haftada M. United’ı geçerek 44 yıl sonra şampiyonluğa ulaşması, hafızalarda tazeliğini koruyor.

Güncellenme: 09:46, 12/03/2014
Geçmişi, geleceğe işaret mi?

Süper Lig'de son 10 hafta öncesi Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki puan farkını Trabzon'da azaltabileceğini düşünmüştü. Umduğunu bulamayan sarı-kırmızılıların en büyük güvencesi ise teknik direktör Roberto Mancini'nin başarılarla dolu CV'si…

Şampiyonluk konusunda fazlasıyla iddialı olan sarı-kırmızılılar, fikstürlerinin Fenerbahçe'ye göre iyi olması ve de ezeli rakibinin Türk Telekom Arena'ya gelmesini önemli bir avantaj olarak kabul ediyor.

Başkan Ünal Aysal ve ekibi de Galatasaray'ın dünyaca ünlü hocasının geçmişte İngiltere ve İtalya gibi en zor liglerde başardıklarını Galatasaray'da tekrarlayabileceğini düşünüyor. Bu noktada İtalya'da İnter'in başında 3, Manchester City'nin başında da 1 kez elde ettiği şampiyonluklarda 2'sinin çok farklı olduğu konusunda birleşen sarı-kırmızılılar, Galatasaray'ın da bu iki şampiyonluktaki bazı ayrıntıları referans alabileceği dile getiriliyor.

17'LİK SERİ!

İtalya'da patlak veren şike skandalı sonrası Juventus bir alt lige düşmüş, Milan ise eksi puanlar yüzünden devre dışı kalmıştı. Ancak Mancini yönetimindeki Inter işini fazlasıyla ciddiye alarak özellikle 2006-2007 sezonunda göz kamaştıran bir performans ortaya koydu. O sezon İnter'in 17 maçlık galibiyet serisi Süper Lig'deki 10 haftalık maraton öncesi sarı-kırmızılılara da “Neden olmasın?” dedirtiyor.

CITY MUCİZESİ

Galatasaray'ın belki de en önemli referans noktası ise 2011-2012 sezonundaki Premier Lig… Manchester City'nin 44 yıl sonra şampiyonluğa ulaştığı ve hâlâ hafızalardaki yerini korurken, son 6 haftalık periyot, City'yi zafere taşımıştı. Manchester kentinin diğer takımı M.United büyük avantaj yakalamış ve şampiyonluğa koşuyordu. Ancak Mancini pes etmedi ve 6 hafta bütün maçlarını kazandı. Averajla gelen son dakika şampiyonluğunda bu seri içerisinde City, ezeli rakibi Manchester United'ı da evinde devirmişti.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:08:11,