SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray yönetiminden deplasman atağı

Deplasmanda başarısız bir grafik çizen Galatasaray'da yönetim olaya el atıyor. Basın sözcüsü Şükrü Ergün, yönetim olarak deplasmanlara gitmeye çalışacaklarını söyledi.

Güncellenme: 13:31, 12/03/2014
G.Saray yönetiminden deplasman atağı

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, futbol takımının Spor Toto Süper Lig’de kalan deplasman maçlarına mümkün olduğunca kalabalık bir şekilde gitme kararı aldı.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonluk mücadelesi verdikleri Spor Toto Süper Lig’de kritik bir döneme girdiklerini vurgularken, futbol takımının deplasman maçlarına daha çok yöneticinin gitmesini kararlaştırdıklarını aktardı.

Takımın dış saha maçlarına gitmenin zaten yönetim kurulunun görevi olduğunu belirten Ergün, “Bugüne kadar çeşitli durumlardan dolayı takımımızın deplasman maçlarına tam kadro gidemiyorduk ama artık ligin sonuna yaklaşıyoruz. Kalan deplasman maçlarımızda yönetim kurulu olarak mümkün olduğunca tam kadro takımın yanında olmak istiyoruz” diye konuştu.

Ergün, futbol takımının bu kritik son maçlarda yönetim kurulunun desteğini daha yakın bir şekilde arkasında hissetmesi gerektiğini kaydederek, “Arda kalan dış saha maçlarına kalabalık bir şekilde gitmek için arzuluyuz. Önemli bir işi olmayan yöneticilerimiz, takımla birlikte olacaklar” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Galatasaray Futbol Takımı’nın deplasman maçları prim sisteminde de değişikliğe gidildiği ve artık dış saha maçları için iki kat prim verilmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.