SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe istedi, Beşiktaş alıyor!

Siyah-beyazlılar ara transferde kiralamak istediği Faslı ofansif orta sahayı, bedelsiz alabilmek için bekleyişe geçti. Ukrayna’da iç karışıklık, savaş halini alırsa, yabancıların sözleşmelerini feshederek ayrılabilecekleri dile getirildi.

Güncellenme: 09:50, 12/03/2014
F.Bahçe istedi, Beşiktaş alıyor!

Jones ve Dany'yi “kirala-satın al” mantığıyla renklerine katan Beşiktaş Yönetimi, transferde şeytanın bile aklına gelmeyecek yeni bir yöntemle hareket ediyor. Siyah-beyazlılar, Ukrayna'da yaşanan siyasi karışıklığı fırsat bilerek, Dinamo Kiev'de oynayan Belhanda'yı gözüne kestirdi.

Devre arası transfer döneminde Dinamo Kiev'de oynayan Belhanda'yı kiralamak için nabız yoklayan fakat bunda başarılı olamayan Beşiktaş Yönetimi, Ukrayna'da çıkan iç karışıklıklar nedeniyle bu oyuncuyla tekrar temasa geçti. Siyah-beyazlı kulübün avukatlarının, böylesine iç karışıklıklarda FIFA'nın o ülkedeki yabancı futbolculara tanıdığı serbest kalma hakkını takip ettikleri ortaya çıktı.

Milliyet’in haberine göre; FIFA ile bu konuda dirsek temasında olan Beşiktaş Yönetimi, böylesine bir iznin çıkması durumunda, daha önce kiralamayı düşündüğü Belhanda'yı bu kez üstelik bonservisi bedelsiz olarak transfer etmeye çalışacak. Fernandes'in yeni sezon takımda yer almayacak olması nedeniyle forvet arkası oynayabilecek bir orta saha oyuncusu arayan yönetim, bu boşluğu Belhanda ile doldurmanın planlarını yapıyor.

Beşiktaş Yönetimi ayrıca, Ukrayna'daki yabancıların serbest kalması halinde Shakhtar Donetsk takımında top koşturan sağ bek Srna ile orta saha oyuncusu Fred'i de takibi altına alacak. Ukrayna'da yaşanan siyasi kriz nedeniyle bir çok yabancının Avrupa kulüplerinin radarında olduğu dile getirildi.

SON ÖRNEK CHERNOMORETS

Ukrayna'da yaşanan siyasi kriz ve iç savaş ülke futbolunu olumsuz yönde etkilediği için Odessa Chernomorets takımında forma giyen yabancı futbolcular, ülkeyi terk etmek zorunda kalmışlardı. Ukrayna'da çıkan gerginliklerin iç savaş halini alması nedeniyle ailelerini tehlikeye atmak istemeyen oyuncular, ayrılma isteklerini kulübe iletmişlerdi. Bu istek üzerine Odessa Yönetimi; Berger, Fontanello Santana, Djedje ve Riera'nın kontratını karşılıklı olarak fesh etmişti.

FIFA NE DİYOR?

FIFA'nın, oyuncuların statüleri ve transferlerine dair düzenlemeleri içeren yönetmeliğin 14. maddesi, sözleşmenin haklı feshini içeriyor. Bu madde var olan kontratın ‘haklı sebepler' halinde her iki taraf tarafından da sonuçları olmaksızın feshedilebileceğini söylüyor. Ukrayna'da çıkan olaylar nedeniyle ertelenen lig başlangıcının ardından, ülkenin futbolla buluşacağı tarih belli oldu. Kış devre arasının ardından 28 Şubat'ta başlaması gereken ve ileri bir tarihe bırakılan Ukrayna Ligi, başka bir karmaşa olmazsa 15 Mart tarihinde tekrar başlayacak.

BELHANDA KİMDİR?

Doğum tarihi: 25.2.1990 Yaşı: 24 Boyu: 1.77 Doğum yeri: Avignon, Fransa Mevkisi: Orta saha

SEZON TAKIM MAÇ GOL 2009-2013 Montpellier 117 40 2013- Dynamo Kiev 15 8

Yayınlanma Tarihi:08:04,